Vagoane de calatori seria 19-76, 20-76, 89-76(BAR BISTRO)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

scristi

Well-Known Member
Trenulist
12 Septembrie 2016
391
57
Braila
YAHOO
[email protected]
LOCATION
Braila
Pentru aceste vagoane s-a folosit ca baza vagoane DR Y-uri, iar lucrarea completa a fost facuta de tatal meu.
Dupa studierea pozelor, schitelor, cat si a modelelor au trebuit facute cateva modificari , , ,
Cum nu corspundeau usile a zis sa le schimbe. , .
S-a transformat dintr-un vagon de cl 2 in bar ,
 
si vagoanele de cl 1 si cl 2:


Am omis sa spun, s-au realizat si adanciturile pentru barile de mana, geamuri noi si schimbat boghiurile.
Urmeaza sa primeasca lumini la interior si fine de tren si sa plece catre Arad.
 
Imi place cum au iesit , mai ales imi place pentru ca am avut ocazia sa circul cu acest vagon. Din pacate nu am nici timp si nici toate cele de trebuinta ca tare as vrea sa fac odata o astfel de modificare ! spor la treaba in continuare !
 
Geamurile de la culoar si WC s-au modificat ca si inaltime, la vagoanele Roco fiind toate la acelasi nivel iar geamurile mici fiind mai joase la seria aceasta de vagoane. Geamurile originale ale modelului nu puteau fi folosite deoarece constructia este alta. Asa ca au trebuit refacute geamurile pe router si vopsite rama numai la cel superior. Se vad mai multe detalii in poze.