Vagon posta-bagaje seria 91-57...Top secret!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Nu. Este un 91-57.
Daca voiam sa fie un 92-47, atunci il lasam cu cate o usa de acces pe laterala, la capete, si ii puneam ferestre rabatabile....fara sa vorbesc de interior, mult mai simplu.
 
M-am bucurat cand am vazut topicul cu vagonul de posta .
Frumos lucrat la modificare dar am ramas suspendat ... cam ca la pauza publicitara la film .
Vreau sa fac un vagon de posta dintr-un vagon CFR Tillig 74847 .
Rog respectuos pe colegul Cosmin sa ne prezinte si restul filmului . :D

Niste poze , schite , ceva cu interiorul ma poti ajuta ? Please , please , please !
Dau o bere , cafea , maslina ... :D
 
Salut!

Vagonul Tillig nu este cel mai indicat, este mult de lucru la acoperis. Mai bine cauti un vagon A9 SNCF, si il transformi. Mi se pare cam mare "risipa" sa transformi un CFR Tillig...

Filmul a ramas in stand-by , m-am oprit la ferestre, sper sa rezolv cat de curand problema.
Poze cu interiorul nu am, exista imagini unde se pot observa franturi de usi, pereti , compartimente, etc., si care ajuta la reconstituirea mai putin sau mai mult exacta a interiorului, insa nu pot fi facute publice fotogafiile respective.
Am o schita (de mana) cu interiorul, al carui grad de exactitate este in functie de resursele diponibile. Din pacate, nu sunt acasa, insa peste cateva saptamani voi avea acces la ciornele mele. Poate mai devreme, nu promit. :)
 
Multumesc pentru raspuns .

Am rasfoit netul in toate directiile si nu am gasit nimic cu interiorul 91-57 .

Cat despre vagonul Tillig ... l-am cumparat special pentru conversie . Are 9 geamuri , tip ghilotina , boghiuri MD , trebuie sa decupez pentru usile culisante si sa astup diferenta de la geamuri . Cat despre acoperis - trebuie sa mai studiez .
Daca pozele pe care le ai nu pot fi facute public poate mi le dai pe e-mail .
Tinem legatura .
 
Si avem si ciorna... Nu garantez ca este schita exacta a interiorului, insa e o baza de plecare. Informatiile suplimentare sunt binevenite.