Rama CFR - TE6 - TT

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut tuturor si La Multi Ani!
Chiar daca mai trebuie retusat pe ici pe colo am reusit sa aduc trenul etajat la un stadiu apropiat de final asa ca incep noul an cu cateva poze proaspete:
TE 6b


TE 6d

TE 6a

TE 6c

un oveview

in triaj...
 
Pai gardul este facut din hartie lucioasa de calendar(doua grosimi) crestata pentru dungile orizontale si am lipit deasupra dungile verticale(stalpii).
La TT dimensiunile laturilor patratului sunt de 17 mm, iar latimea stalpilor este de 2 mm. Stalpii i-am lasat mai lungi dedesuptul gardului pentru "plantare"
Spor!
 
Eu i-as aplica o patina pe acoperis, o combinatie de negreala si rugina :roll:
Frumoasa rama!

Spor in continuare
 
multumesc frumos tuturor pentru aprecieri si sfaturi.
Acum o sa ma apuc sa fac un 21-47 care va insoti TE in garnitura. :D
 
Ca sa nu incep alt topic as vrea un ajutor... Vreau sa inlocuiesc la un TE4/TE6 facut pe baza de BTTB (ca al lui Nicky) ori cuplele standard BTTB cu KKK sau, si mai bine, boghiurile de capat. Acum boghiurile sunt model vechi, se invart si tampoanele dupa curba, nu stau fixe......

Vreun sfat, va rog?

@Nicky: Incerc sa gasesc variante, poate poate ar merge si boghiurile ca sa nu mai plece cu tampoanele