DA060 de la vis la realitate

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

IonutTrif

Well-Known Member
Trenulist
22 Ianuarie 2016
1.040
3
Cluj-Napoca
YAHOO
ionuttrif
LOCATION
Cluj-Napoca
Deschid acest topic pentru ca astazi, 29.11.2008 este o zi speciala pentru modelismul feroviar romanesc. Lansarea primei locomotive romanesti. Toata lumea stie istoria de peste 4 ani a modelului asa ca nu vom mai insista pe aceasta tema. Totodata , din pacate modelul vine fara deja celebrele dungi negre , dar avand in vedere ca nu se mai poate face nimic va rog sa ne rezumam la a comenta modelul.
Orice post care nu se va referi strict la model va fi mutat la groapa de gunoi.

Asadar , astazi ii rog pe cei prezenti la lansare sa posteze aici eventuale poze, iar pe viitor , in masura in care modelul apare in colectiile pasionatilor sa fie prezentat in detaliu.
 
scuze, eu am mai deschis un topic nou pe tema asta. dar postez si aici:

Salut tuturor.
Asa cum va promiteam aseara, am fost la Gara de Nord la lansarea locomotivei; a venit si surata ei la scara 1:1.

Nu vreau sa comentez pozele pentru a nu isca iar discutii interminabile.

Pe mine unul m-a impresionat.

IMPORTANT: locomotiva nu are dungile negre pe laterala.

Si acum iata pozele (scuze ca nu le-am bibiblit, insa trebuie sa plec repede de acasa):










Mi-am permis sa-mi fac o poza in geamul lui DA-060





Interior masina:















DEZVELIREA MONUMENTULUI:



tov craciun:



dir. cfr calatori:





































Cam atat; daca mai are cineva poze sau comentarii utile, il rog sa posteze.

Multumesc
 
Nu a intrebat nimeni de ce le-au adus fara dungile negre? ca doar pentru alea leau intarziat atata.
 
Si despre prinderea carcasei ce au spus? ca se laudau ca va fi pe suruburi.
 
deci sa inteleg ca, tot ce au spus cei de la trenulete.ro nu sa facut, deci toate aceste luni de asteptare au fost clar nejustificate. foarte frumos!!
Abia astept sa vina pe miercuri modelu sa il vad si eu.
 
cei de la trenulete.ro cer 895 ron, ceea ce e o suma deloc de neglijat.
 
Fratilor,poate nu am vazut bine cit costa DA-ul...pe site-ul lor, :confused: :confused: :confused:
895 ron.. :( :( :(