EA și EC la scara N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

cornelTT

Well-Known Member
Trenulist
21 Iunie 2010
755
89
Bucuresti
corneltt.simplesite.com
WEBSITE
http://corneltt.simplesite.com/
LOCATION
Bucuresti
Pentru iubitorii de scara N, primele printuri ale EA-ului și EC-ului, scalate și modificate.
Normal că după aceste 2 printuri au mai intervenit mici modificări pentru un rezultat cât mai bun.

DSC_0019.jpg
DSC_0020.jpg


DSC_0021.jpg
DSC_0022.jpg


DSC_0023.jpg
DSC_0025.jpg


DSC_0026.jpg
DSC_0027.jpg


DSC_0028.jpg
 
Pe mine unul ma intereseaza toate lucrurile astea!
Nu vreau sa ma multumesc doar cu cumparatul, vreau sa imi produc propriile vehicule feroviare dar stau prost cu timpul si cu spatiul asa ca deocamdata doar ma uit.
E incredibil ce finete poate sa aiba o imprimanta chiar la dimensiunile astea...
Vopsite o sa iasa tare simpatice. Ce scheme vor fi ?
 
Bravo!

Ca pasionat de scara N, gasesc ca este excelent sa putem avea modele de locomotive romanesti la aceasta scara. Sa nu mai aud pasionatii ca "nu exista modele romanesti"!
Iata ca exista!

Personal nu sunt pasionat de epocile noi unde s-ar incadra aceste doua locomotive electrice, in schimb as fi chiar interesat de o locomotiva diesel-electrica la aceeasi scara, pentru care am chiar un sasiu Minitrix potrivit!

Ai cumva in plan si asa ceva?
 
victorian post_id=167151 time=1544199140 user_id=343 a spus:
Bravo!

Ca pasionat de scara N, gasesc ca este excelent sa putem avea modele de locomotive romanesti la aceasta scara. Sa nu mai aud pasionatii ca "nu exista modele romanesti"!
Iata ca exista!

Personal nu sunt pasionat de epocile noi unde s-ar incadra aceste doua locomotive electrice, in schimb as fi chiar interesat de o locomotiva diesel-electrica la aceeasi scara, pentru care am chiar un sasiu Minitrix potrivit!

Ai cumva in plan si asa ceva?

Mersi,

Am și DA-ul la H0.
Mai trebuie mici îmbunătățiri la el pentru ca proiectul l-am făcut pentru imprimanta pe ABS.
Acum pe asta cu rășină se merită puse toate detaliile.
 
Multumesc frumos pentru raspunsul prompt!
Super.... atunci in momentul in care ai DA-ul pregatit la N, da-mi de stire, as fi interesat de o carcasa!
 
La multi ani!
Bravo...este foarte tare ce ai realizat pt. scara N, urmaresc cu multa placere lucrarile la EA-uri!
 
  • Like
Reacții: cornelTT