Metamorfoza 0e

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

SantaFeFan

Well-Known Member
Trenulist
27 Februarie 2008
1.418
5
Germania
LOCATION
Germania
Salut,
De ceva vreme ma bate gindul sa transform locomotiva BR80 Roco intr-una la scara 0e .Model fantezie la scara 0 ,ecartament ingust 750mm.Acest model va face ture in jurul bradului de iarna.Nu stiu daca reusesc sa-l termin pina la sarbatori deoarece mai lipsesc detalii.....In fine ,mai este mult de lucru .Mai ales nu-mi place ca distributia nu este complete ...dar cu timpul am sa rezolv si asta.
degfxhkedgktk69tr.jpg

Aceasta loco doar seamana cu o locomotive de ecartament ingust.....deci ceva de joaca.
 
Nituri de la Archer...interesant!
Am si eu cateva colite si tot incerc sa imi fac putin curaj ca sa le aplic pe unde trebuie. Chiar te rog sa pui poze cu locomotiva vopsita , sunt curios daca se vede folia sub vopsea.
Spor la treburi!
 
Salut,
Niturile sint de la Austro Modell....se mai vede foarte putin din folie....dar mai urmeaza si in strat de lac incolor mat.Atunci cred ca o sa dispara de tot.Folia este mai groasa ca la MicroScale.Iata acum in ce stadiu se afla....


dft1sfbkrd5fjdp33.jpg

dft1q7bkjpomveslb.jpg

dft1qn6561czs16in.jpg

dft1r22xqclrijl1b.jpg

mai este de lucru.... :D