Modelism

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

tfa2003

Well-Known Member
Trenulist
15 Aprilie 2007
398
16
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Troleibuzele mele (prod 1986-1988)


Si elemente din reteaua lor...
Ancora si elementele principale...



Montaje
Curba

Traverseu
 
Sunt autobuze DAC 112 de pe vremea lu' Nea Nicu. Din doua iesea un articulat. Cum nu prea am avut 21+21lei (21 lei era bucata), nu am avut norocul sa gasesc acceasi culoare, deci le-am vopsit.
Saracele au avut tone de scheme pana acum, asta e ultima.
Si eu am avut un parc intreg de single, articulate si un dublu articulat. Pe vremea cand aveam eu rima aia cred ca ITB nici nu proiectase pe 7091 :).
Deci, ca sa raspund la intrebare, rotile sunt originale. (se vede probabil puntea dubla la remorca, ceea ce nu a fost cazul in realitate).
 
Ră’spund eu, c㒠am şi eu vreo 5... arcurile sunt ,,dotare standard", aşa au venit.
http://www.roco.cc/index.php?id=104&Anfangsposition=0&artikelnummer=66034&bezeichnung=&bahnverwaltung=&epoche=&stromsystem=&spur=&merkmale=0&detail_artikelnummer=66034

---
Late edit: scuze, credeam ca e vorba de cele de la Roco.
 
Banuiesc ca e vorba totusi de cele manufacturate, ca la modelul H0 sunt imitatii: pix metalic cu 4 culori chinezesc. Pare incredibil, dar modelul ala de pe vremea lui ceasca se gaseste inca.
 
Salut, ar fi misto sa faci un sistem asemanator cu cel de la faller car system cu sarma pe sub strada, magnet de urmarire pe prima osie, si sistemul de alimetare sa fie functional. :D