Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Martie 2013

Gam3
Site Admin

Martie 2013

Mesaj de Gam3 » Sâm Apr 06, 2013 2:41 pm

Concurs lokomotiv, luna martie 2013.

Concursul va premia cel mai bun articol publicat in luna martie, deosebirea fata de regulamentul precedent este ca acum voturile le vor da userii forumului si nu doar administratorii.

Pentru aceasta luna premiul este de 200 lei.

Acest lucru este posibil datorita unui membru al forumului care a dorit sa sustina financiar acest concurs.

Va prezint mai jos regulamentul:

1. Articolele participante la concurs se aleg dintre cele publicate intre prima si ultima zi din luna, inclusiv.

2. Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

3. La fiecare sfarsit de luna in zilele 1-5 ale lunii urmatoare se strang articole apoi are loc votarea in zilele 6-8 (inclusiv). Fiecare vot va fi exprimat de catre cei care voteaza intr-un post, acesta trebuie motivat prin cateva cuvinte.
Atunci cand se voteaza ar trebui sa se tina cont de calitatea continutului si contributia informativa/documentara sau artistica adusa comunitatii.

4. Useri care au sub 10 postari(la o categorie serioasa, nu bancuri, glume etc.) pe forum nu au drept de vot.

5. La finalul votarii va fi anuntat un castigator.

6. Castigatorul din luna precedenta nu poate participa si la concursul lunii in curs.

7. Administratia isi rezerva dreptul sa nu ia in considerare anumite voturi in cazurile:
- incalcarea punctului 3.
- modificarea votului (cand apare Last time edited by...). In acest caz trebuie anuntat un administrator sau un moderator cu privire la motivul modificarii..
- alte motive.

Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

===============================================

dantm cu [Local Link Removed for Guests]

Clubului Improvizat Bucuresti cu [Local Link Removed for Guests]

sogard_2003 cu [Local Link Removed for Guests]

gamitzu cu [Local Link Removed for Guests]

stageexp cu [Local Link Removed for Guests]

cftt cu [Local Link Removed for Guests]

cosmin78 cu [Local Link Removed for Guests] si [Local Link Removed for Guests]

wittman40 cu [Local Link Removed for Guests]

===============================================

Start vot!
gamitzu

Mesaj de gamitzu » Sâm Apr 06, 2013 3:42 pm

cftt cu LDH-ul. Munca multa si de apreciat faptul ca merge pe TT in continuare, desi nu prea se gasesc pentru ele mai nimic. Apropo, am avut o colectie bunisoara de TT pana sa trec definitiv pe N. Felicitari pentru munca depusa. Eu as vrea sa vad un DA060 la TT sau chiar N. :grin:
rastel

Mesaj de rastel » Sâm Apr 06, 2013 4:05 pm

Votul meu merge catre @cosmin78 pentru "Coloana de apa CFR". O lucrare destul de migaloasa si bine documentata.
Romica.
brcosminp

Mesaj de brcosminp » Sâm Apr 06, 2013 5:27 pm

Salutare tuturor, am urmarit toate lucrarile nominalizate, le apreciez si va doresc mult succes ! Sustin efortul in derulare al "Improvizatilor" insa mai au/avem mult de lucru asa ca merg pe Cosmin78 pt coloana de apa - o lucrare curata, aparent simpla, aproape finalizata, prezentata pas cu pas, documentata, ajustata dupa sugestiile/propunerile documentate. Fiind deja obisnuit cu stilul de lucru al lui Cosmin78, sunt in continuare surpins placut de usurinta si acuratetea (care vin din experienta) cu care abordeaza orice subiect. Respect si multumiri !
Ultima oară modificat Sâm Apr 06, 2013 8:11 pm de către brcosminp, modificat de 2 ori în total.
docclaudius

Mesaj de docclaudius » Sâm Apr 06, 2013 7:48 pm

Votul meu merge catre @cosmin78 pentru "Coloana de apa CFR". Un articol care se alatura lucrarilor de top realizate de catre Cosmin, bine documentat, bine prezentat, contribuind (daca mai trebuie sa spun) la pastrarea unei felii din istoria cailor noastre ferate. Felicitari!
sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Sâm Apr 06, 2013 9:09 pm

Votul meu merge catre cosmin78 pentru "Coloana de apa CFR". Un articol bine documentat, bine prezentat, detaliat la capitolul tehnici de lucru. Felicitari!
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Apr 07, 2013 12:43 am

Salut,

a fost destul de greu sa decid cui dau votul, pana la urma am ales sa votez :

wittman40 cu [Local Link Removed for Guests]

Imi place insistenta cu care a incercat sa reproduca realitatea pe acoperisul cladirii, dar si celelalte metode "home made" utilizate.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
robertanasa

Mesaj de robertanasa » Dum Apr 07, 2013 11:48 am

Votez pentru cosmin78 - "Coloana de apa CFR" care a ales sa o faca el si sa nu o cumpere de la Vollmer. Bravo!
Cu respect,
Robert
Electricul

Mesaj de Electricul » Dum Apr 07, 2013 4:54 pm

Intr-adevar este greu sa alegi si sa acorzi votul pentru eforturile depuse, realizarile sunt frumoase si personal am in vedere multe aspecte. Votul meu merge de aceasta data la cftt pentru ldh-ul foarte frumos realizat la aceasta scara TT. Felicitari si asteptam si alte modele la scara TT. :grin:
Cu respect,
Cristian
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Dum Apr 07, 2013 5:08 pm

Imi place foarte mult cum a iesit, asa ca am sa votez cu wittman40 cu Halta CFR Conop (Ruta M200) scara 1/87
obiwan

Mesaj de obiwan » Dum Apr 07, 2013 11:18 pm

La fel si io, ridic mana pentru wittmanforty pentru al sau Conop. E pe calea cea buna si trebuie felicitat pentru maniera si sarguinta.
bogdanra

Mesaj de bogdanra » Lun Apr 08, 2013 9:09 am

Salut. Iarasi greu sa aleg. Dar pentru ca sunt TT il voi vota pe nicky cu LDH-ul sau. Cu aceeasi valoare insa as nominaliza numai atat pe Cosmin care a facut o super opera de arta cand se putea multumi cu ce avea in orice kit de gen, la fel si Mr Wittman care chiar a scos CONOP-ul la liman cu brio...

BB
Cand trenul face ciu-ciu-ciu
Inima imi canta TT - TT - TT
[Link Removed for Guests]
darkshadowro

Mesaj de darkshadowro » Lun Apr 08, 2013 9:18 am

Salut. Foarte greu de ales luna asta dar totusi il aleg pe CFTT pentru locomotiva LDH la scara TT. Mi se pare un model deosebit la o scara de nisa in Romania. Felicitari tuturor celor care au fost selectati pentru concurs
H0 Ciu Ciu
sesamcave

Mesaj de sesamcave » Lun Apr 08, 2013 5:09 pm

Va salut,

Votez si eu cu Nicky si al sau LDH la 1:120.
De ce ?
Pentru ca acel model inca NU exista in productia de serie, e o munca de pionerat aici si, de ce nu, chiar a muncit la locomotiva.8)
Sa tai la laser si apoi sa vezi produsul finit ....asta se crede a fi usor.
Oare? 8) :grin:

Numai CFtt poate spune cat a muncit ....

Totodata, acelasi lucru, adica "munca si iar munca si produse deosebite", il fac si ceilalti participanti nominalizati.

Felicitari tuturor pentru ca isi aloca din putinul timp si pentru ca impartasesc cu noi munca lor !

Marius.
HO...HO...HO.....si HOe...HOe...HOe...dragii mosului....

Roco Multimouse.....Am aceasta centrala ...
piti

Mesaj de piti » Lun Apr 08, 2013 9:10 pm

Favoritii mei sunt @cftt cu LDH-ul si @wittman40 cu Halta CFR Conop .
Prima e o proba veritabila de indemanare la scara respectiva , a doua m-a surprins placut prin ineditul materialului si rezultatele obtinute mai ales la partea de acoperis .
Am sa votez cu Satu Mare dar am sa-l rog urmatoarele :
- poate te perfectionezi la fotografii ;
- da-ti drumul la gura , povesteste mai mult , cu curaj ;
- atentie la folosirea limbii romane ( acorduri si greseli de ortografie ) .
Spor !
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursul "Lokomotiv"”