Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Noiembrie 2012

Gam3
Site Admin

Noiembrie 2012

Mesaj de Gam3 » Lun Dec 10, 2012 10:19 am

Concurs lokomotiv, luna noiembrie 2012.

Concursul va premia cel mai bun articol publicat in luna noiembrie, deosebirea fata de regulamentul precedent este ca acum voturile le vor da userii forumului si nu doar administratorii.

Pentru aceasta luna premiul este de 200 lei.

Acest lucru este posibil datorita unui membru al forumului care a dorit sa sustina financiar acest concurs.

Va prezint mai jos regulamentul:

1. Articolele participante la concurs se aleg dintre cele publicate intre prima si ultima zi din luna, inclusiv.

2. Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

3. La fiecare sfarsit de luna in zilele 1-5 ale lunii urmatoare se strang articole apoi are loc votarea in zilele 6-8 (inclusiv). Fiecare vot va fi exprimat de catre cei care voteaza intr-un post, acesta trebuie motivat prin cateva cuvinte.
Atunci cand se voteaza ar trebui sa se tina cont de calitatea continutului si contributia informativa/documentara sau artistica adusa comunitatii.

4. Useri care au sub 10 postari(la o categorie serioasa, nu bancuri, glume etc.) pe forum nu au drept de vot.

5. La finalul votarii va fi anuntat un castigator.

6. Castigatorul din luna precedenta nu poate participa si la concursul lunii in curs.

7. Administratia isi rezerva dreptul sa nu ia in considerare anumite voturi in cazurile:
- incalcarea punctului 3.
- modificarea votului (cand apare Last time edited by...). In acest caz trebuie anuntat un administrator sau un moderator cu privire la motivul modificarii..
- alte motive.

Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

===============================================

dimitrov cu [Local Link Removed for Guests]

LiviuM cu [Local Link Removed for Guests]

stageexp cu [Local Link Removed for Guests]

TATRA cu [Local Link Removed for Guests]

obiwan cu [Local Link Removed for Guests]

cftt cu [Local Link Removed for Guests] si [Local Link Removed for Guests]

wittman40 cu [Local Link Removed for Guests] si [Local Link Removed for Guests]

cosmin78 cu [Local Link Removed for Guests]

smotocel cu [Local Link Removed for Guests]Portal tunel

PDI cu [Local Link Removed for Guests]

B74MRV cu [Local Link Removed for Guests]

==============================================

Il votez pe stageexp cu [Local Link Removed for Guests]. A prezentat munca pe etape de la inceput si este un modul care e aproape de ce avem in realitate.
bogdanra

Mesaj de bogdanra » Lun Dec 10, 2012 11:03 am

Salut... desi in mintea mea sunt patru cei care meritau locul I voi nominaliza pentru acesta pe wittman cu Staţia CFR Să’tmă’rel scara 1/87 producţie Wittman40 si Machete clă’diri fă’cute din carton la scara 1/87. L-am ales pe el dintre cei 4 pentru ca lucrarile lui sunt foarte faine, tehnologiile utilizate si finalizarea. Mai mult decat atat lucrarile lui vor contribui ca si know how la ceea ce vreau si eu sa fac.

Sa traiesti maestre!

Ceilalti doi sunt CFTT cu munca lui pentru locomotive TT (stiu ca a mai castigat o data pe subiect asemenator si ziceam sa fie un pic de "devalmasie" si clar cosmin78 care eu cred cred ca va merita un premiu special pe anul 2012:))))
Remarc si dragul PDI, al patrulea care face multe chestii smechere...Welcome back!
Ultima oară modificat Lun Dec 10, 2012 11:11 am de către bogdanra, modificat 1 dată în total.
Cand trenul face ciu-ciu-ciu
Inima imi canta TT - TT - TT
[Link Removed for Guests]
interesantul

Mesaj de interesantul » Lun Dec 10, 2012 11:04 am

Tatra si ale lui tramvaie...
Documentare, muncă’, pasiune... = Tatra...
“Violenţa verbală şi non verbală este ultima armă a incompetenţilor!” - Исаак Азимов
------------------------------------------
Locomotive, vagoane, călătorii
cftt

Mesaj de cftt » Mar Dec 11, 2012 1:38 am

votez pentru Cosmin78 pentru tenacitatea in documentarea si realizarea remizei, propunerea lui bogdanra in limita posibilului ar incununa o munca de luni de zile la remiza si nu numai
B74MRV

Mesaj de B74MRV » Mar Dec 11, 2012 8:39 am

Sal
Votez @cosmin78 cu Remiza Jiblea (Calimanesti) pentru realizarea, detaliile si modul de prezentare a acesteia. Subscriu la propunerea lui @bogdanra.
De asemenea o mentiune pentru @PDI cu Imbunatatiri BR 89.70 (T3) Fleischmann si RÖWA.
Spor
Razvan MORAR

Locomotivele cu abur sunt o poezie in miscare!
victorian
Consilier Istoric

Mesaj de victorian » Mar Dec 11, 2012 10:03 am

Votez pentru Cosmin si remiza lui, ceea ce nu inseamna ca nu sunt interesanti si ceilalti nominalizati!
Dorin

"Dezvoltarea unui stat se masoara si prin starea retelei sale feroviare". Camillo Benso, Conte di Cavour
bogdanra

Mesaj de bogdanra » Mar Dec 11, 2012 10:04 am

Luna asta clar a fost o avalansa de articole bune.
Cand trenul face ciu-ciu-ciu
Inima imi canta TT - TT - TT
scristi

Mesaj de scristi » Mar Dec 11, 2012 10:08 am

Votez pt Cosmin78 cu Remiza Jiblea (Calimanesti) pentru multitudinea de detalii si atentia acordata lor
Tel: 0723.730.229<br>
andreiul

Mesaj de andreiul » Mar Dec 11, 2012 10:28 am

Hmmm, de data asta votez pentru postul lui Dan, legat, printre altele de restaurarea, reconstituirea locomotivei T3 - Rowa. Am vazut locomotiva cum arata initial.... o epava pe roti, am vazut-o si acum. Arata ca o locomotiva de ultima generatie, desi modelul sare bine de 30 de ani.

Felicitari pentru rabdare, pentru felul "curat" de a lucra, pentru documentare, si nu in ultimul rand pentru rapiditatea cu lucrarilor, in comparatie cu alte lucrari mai mult decat interesante care stagneaza din diverse motive si care sunt incepute, unele din secolul trecut, iar altele, din evul mediu probabil....

Dane, ai putea sa scrii o carte, "Din cotloanele PDI-ului", sau "Dan Ioan Popescu - Memorii".

Felicitari, insa, tuturor participantilor la concurs.
Bafta tuturor! Andrei
smotocel

Mesaj de smotocel » Mar Dec 18, 2012 1:29 am

votul meu merge catre @cosmin78 ... urmaresc de luni de zile aceasta opera de arta care se naste sub ochii nostri si sincer, chiar trebuie pasiune pentru asta.

totodata ma simt onorat sa fiu printre cei nominalizati... sper sa nu dezamagesc pe viitor. mai am in cap niste idei... timp sa fie. deocamdata merg pe portaluri, dar urmeaza si podurile.
sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Mar Dec 18, 2012 10:32 am

PDI pentru indemanare si rabdare de a mai pune pe picioare un model care altii l-ar fi aruncat ! Si ce detalii....nimeni nu face ca el !
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
darkshadowro

Mesaj de darkshadowro » Mar Dec 18, 2012 10:35 am

salut. in primul rand as dori sa ii felicit pe toti cei care au fost selectati pentru aceasta luna. este intr-adevar o luna cu multe lucrari valoroase. totusi votul meu merge catre cosmin78 cu remiza Jiblea, pentru detaliile extraordinare si rabdarea de chinez batran. acea remiza este o realizare intr-adevar deosebita.
H0 Ciu Ciu
sesamcave

Mesaj de sesamcave » Mar Dec 18, 2012 11:34 am

Eu cu cine votez ??
...pai cu PDI...am avut si eu acelasi model Rowa T3 si o alta Merker+Fischer ( de fapt o "increngatura" intre Rowa si superdetalii de la M+F )....pe cat e de frumoasa locomotiva, pe atat e de " hai-hui" din punct de vedere tehnic.
Ei bine, PDI, in bunul obicei al casei....a dat din nou lovitura !
Dintr-o "gioagla", a repus pe sine o LOCOMOTIVA !!!
Migala si multa munca + atentie la detalii = PDI !
HO...HO...HO.....si HOe...HOe...HOe...dragii mosului....

Roco Multimouse.....Am aceasta centrala ...
mpursu

Mesaj de mpursu » Mar Dec 18, 2012 3:02 pm

Votul meu merge, bineînţeles, că’tre lucrarea de revitalizare a unei simpatice locomotive cu aburi BR89.70 (T3) Fleischmann, semnat㒠PDI Imagine
MPU - Clubul Feroviar "Crișana" [Link Removed for Guests], [Link Removed for Guests]
brcosminp

Mesaj de brcosminp » Mar Dec 18, 2012 4:14 pm

Salutari si felicitari tuturor participantilor. Votul meu merge catre PDI cu a sa lucrare pentru modul in care a fost realizata si prezentata.
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursul "Lokomotiv"”