Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

Martie 2012

Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Sâm Apr 07, 2012 12:42 pm

Salut,

Votul merge pentru Dan TM, nu cred ca a fost articol pe care sa il citesc si in care sa nu ma bine-dispun, in acelasi timp sa gasesc informatii noi, poze cu trenuri sau alte chestii inedite.

Legat de discutia de mai sus, am zis inca de la inceputul concursului ca moderatorii/adminii nu participa la concurs. De ce? Functia de administrator presupune printre altele si a avea o contributie la forum, a fi un exemplu iar pentru asta nu trebuie sa se acorde premii.

Tyco, nu poti face o propunere in timpul votarii, daca o faci, o faci inainte, indiferent pe cine propui.

Va rog si pe ceilalti sa votati, maine e ultima zi.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
mishu88

Mesaj de mishu88 » Sâm Apr 07, 2012 10:27 pm

V㒠salut,

Foarte frumoase lucră’rile prezentate, timpul şi pasiunea investit㒠în micile ”Stele” din Universul Transportului de pe Calea Ferat㒠(”incipitul„ acela de macara, tramvaiul Tatra atât de atent lucrat la detalii) sunt de-a dreptul atră’gă’toare.

Dac㒠tot am fost invitaţi la vot, încerc să’-mi fac ”datoria” de con-forumist cu dumneavoastr㒠şi s㒠pun ştampila diorama lui Mity. Am o slă’biciune pentru schema de vopsire ”a la Nă’vodari”, fost operator feroviar faţ㒠de care am avut o simpatie aparte.

Dar... mult succes tuturor în ceea ce realizaţi cu mintea şi cu degetele dumneavoastr㒠ascuţite. (mai bine zis, degeţele :grin: ).

PS: Mulţumesc pentru nominalizare! Mă’rturisesc c㒠am ră’mas în urm㒠cu reportajele FeRoviaRe (pe undeva prin 12 septembrie 2008), de atunci axându-m㒠mai mult pe partea de montaje video.
[Link Removed for Guests]
mity

Mesaj de mity » Dum Apr 08, 2012 12:16 am

Mulţumesc Mishu88 pt vot.

Eu voi vota pentru

felippe cu Schimbare de macaz (sau un altfel de 'N')

pentru ră’bdare, detalii, tehnici prezentate, şi sa nu uitam ce este mai important - totul este la scara N!!!

:)
Imagine
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Lun Apr 09, 2012 9:22 am

Pentru ca ieri forumul nu a mers jumatate de zi si pentru ca multi au sarbatorit se prelungeste votarea cu 1 zi.

Votul meu merge la Catalin pentru toata activitatea pe forum, in special pentru lectiile de istorie.

Va rog si pe ceilalti sa votati, astazi este ultima zi.
B74MRV

Mesaj de B74MRV » Lun Apr 09, 2012 10:30 am

Sal
Votez pt Catalin, apreciez foarte mult lectiile de istorie si modul documentat al informatiilor impartasite.
Spor
Razvan MORAR

Locomotivele cu abur sunt o poezie in miscare!
interesantul

Mesaj de interesantul » Lun Apr 09, 2012 3:48 pm

Dan TM, pentru consecventa de a realiza reportaje...
“Violenţa verbală şi non verbală este ultima armă a incompetenţilor!” - Исаак Азимов
------------------------------------------
Locomotive, vagoane, călătorii
floo

Mesaj de floo » Lun Apr 09, 2012 8:38 pm

De la mine, un vot pentru Că’tă’lin [„vagoane de marf㒠istorice CFR”] + pentru întreaga activitate pe forum. întotdeauna prezent cu informaţii foarte bine documentate, împă’rt㒺ite cu disponibilitate tuturor celor interesaţi de istoria feroviară’.
:aplauze: Mulţumim, Că’tă’lin.
Florian
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Mar Apr 10, 2012 8:34 am

11 voturi, probabil trebuie sa acordam premiu si celor care ar trebui sa voteze.

Castigatorul premiului de 200 lei este dantm.

voturile au fost:
DanTM - pentru tenacitatea, constanţa şi frecventa cu care realizeaz㒠reportaje de pe liniile ferate din România - 4
catalin cu [Local Link Removed for Guests] si pentru toata activitatea pe forum - 3
ciufuliciboy cu [Local Link Removed for Guests] - 1
felippe cu [Local Link Removed for Guests] - 1
mity cu [Local Link Removed for Guests] - 1
anulate - 1 (vot nemotivat)

Multumim tuturor pentru contributia adusa forumului
si Felicitari!.
mity

Mesaj de mity » Mar Apr 10, 2012 8:52 am

Felicită’ri DanTM! :)

La cât mai multe articole.
Imagine
dantm

Mesaj de dantm » Mar Apr 10, 2012 9:18 am

Nu pot sa promit multe reportaje, din mai multe motive. Unul dintre ele este ,,ajutorul" care vine de la CFR prin inchiderea liniilor. Cum mishu88 e axat pe liniile principale iar eu pe secundare fiind mai putine linii, o sa le termin.

Sper sa nu mai fie linii inchise peste noapte cum a fost Motru, dupa ce am planificat drumul,ziua si mi-am gasit ,,tovaras de drum" linia s-a inchis la sfirsit de saptamina.

Felicit ceilalti participanti( am concurat doar la acest topic, in rest sintem colegi) urmaresc cu interes unele articole si multumesc celor care m-au votat.
stageexp

Mesaj de stageexp » Joi Apr 12, 2012 8:57 am

Felicitari pentru Dan, merita pe deplin atat nominalizarea cat si premiul, este un om pentru care am o admiratie deosebita cu privire la tenacitatea cu care isi realizeaza acest hobby, mai ales intr-o lume nebuna si in totala lipsa de armonie cu astfel de activitati.

Bafta in continuare.
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursul "Lokomotiv"”