Nou venit - pot sa ma alatur clubului?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

cristianu

Member
29 Octombrie 2008
30
0
Oradea
LOCATION
Oradea
Salutari.
Sunt nou venit in aceasta lume frumoasa a trenuletelor si as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat doua, dupa cum se spune daca nu ai batrani, cumpara-ti :)

Pe cand o intalnire noua? Si mai ales, am fost sfatuit in topicul meu despre noua achizitie TRANS EUROP EXPRESS sa ma adresez lui mpursu pentru niscaiva sfaturi cu iluminarea interioara a vagoanelor si locomotivelor :oops: Asa ca pentru prima data pana prind smecheria :)

Meseria nu imi aduce nici un indiciu despre potentiometre, leduri, smd, rezistente... etc :mrgreen: si as avea nevoie de indrumare

Multumesc!
 
Salut
Ne bucuram ca te numeri printre pasionatii de trenulete din Oradea.
Te invitam sa participi la urmatoarea noastra intalnire care probabil va fi weekend-ul viitor, deoarece in perioada urmatoare vom avea un program incarcat urmand sa participam la doua expozitii de modlism feroviar,una in Ungaria si cealalta la Brasov.
Vom confirmam in cursul saptamanii viitoare data si ora exacta pentru intalnire.
In legatura cu problema ta mpursu te va putea ajuta cu iluminatul iar eu cu partea de decodoare cu sunet.
Cu bine pana la intalnirea viitoare!
 
Abia astept sa vad si eu setul TEE, respectiv sa vedem impreuna cum il vom putea ilumina 8)
Cat despre locomotiva cu aburi pe care o doresti alaturi de trenul tau digital, trebuie si ea sa fie tot digitala, cel putin ca sa o poti comanda exact la fel ca si trenul respectiv (atentie, statia Roco NU este in stare sa comande o locomotiva analogica!). In ceea ce priveste bielele si luminile ei... mai sunt si eu pe aici :D
 
Din pacate, weekend-ul viitor voi avea examen de rezidentiat in Bucuresti, deci nu pot sa ajung :(
Pe cand credeti ca va intalniti urmatoarea data? :-|