Maneciu

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Re: Maneciu - noiembrie 2010

<r><QUOTE author="Michael"><s>
Michael a spus:
</s>Salutari,<br/>
<br/>
Cateva fotografii de pe linia Ploiesti - Maneciu:<br/>
<br/>
Mihai<e>
</e></QUOTE>

Felicită’ri pentru fotografiile postate! Le-am deschis pe fiecare cu plă’cere şi le-am admirat la maximum. Mulţi dintre noi suntem "obişnuiţi" s㒠că’lă’torim cu trenul pe o rut㒠anume, îns㒠uite c㒠mai sunt şi unii ca tine care ajung pe jos/cu maşina şi surprind trenul în cele mai frumoase momente: la apus, la ră’să’rit, deasupra unui pod, în staţia final㒠şi, cel mai frumos, printre frunzele unor copaci dintr-o pă’dure deasă’.<br/>
<br/>
Sincere felicită’ri şi mai aşteptă’m şi alte astfel de expoziţii foto! Numai bine!</r>
 
@ mishu88 - multumiri pt. aprecieri :)

In masura timpului , voi mai cauta rute in special secundare, pe care inca mai circula CFR.

Poate pe viitor : Bucuresti - Oltenita.

Toate bune,

Mihai
 
chiar daca in prezent zona nu e cine stie ce spectaculoasa, totusi are un parfum aparte (cel putin pentru mine), poate ca pentru reprezinta un traseu aproape uitat de lume, unde mai trece din cand in cand cate o garnitura de te-uri
felicitari pentru poze, mi-am adus aminte cu placere de vremurile cand am mers pe acolo cu trenul ... dar cine stie poate cand mai trec pe acolo cu masina opresc si prind si niste trenuri prin gara...
 
Bune pozele, insa din grupul Ploiesti Sud - Maneciu nu apare nici una cu viaductul dintre Izvoare si Homoraciu...dar nu-i problema exista asemenea poze la un alt membru de pe site !

In alta ordine de idei, as vrea sa stiu daca aveti ceva imagini mai vechi despre fosta cale ingusta Maneciu Ungureni Pasul Boncuta de pe Valea Telejenelului (Prahova)

Radu
 
Salutari,

@ Radu - actualizari aici: http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8883&start=15

Despre linia ingusta amintita de dvs, nu am fotografii/informatii :(

Mihai
 
Salutari,

Si s-a lasat linistea pe V. Crasnei......octombrie 2013:







In gara Teisani sinele arata ca ar mai fi trecut ceva pe acolo:




Mihai
 
Salutari,

Decembrie 2014:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Mihai
 
Salut Mihai!

In primul rad felicitari pentru poze! As putea sa-mi fac un calendar foarte frumos :).
Cand au bagat automotorul? Stiam ca au desfiintat tot pe Ploiesti-Maneciu! Garile sunt vandude cu totul, acum gasim aprozare sau materiale de constructii...pacat..foarte pacat..

P.S. ar fii foaret putin sa-ti spun felicitari pentru poze, nu am cuvinte!

Numai bine
 
@asalexx - Ms ;)

Automotoarele circula de aproape 3 saptamani.
De gari...nu stiu sa fie vandute....unele par a fi totusi locuite de civili - ex Lipanesti.

Mihai
 
Salutari,

Februarie - 2015:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Mihai