Again Dej!

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interesantul

Well-Known Member
Trenulist
24 Ianuarie 2016
1.584
2
53
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Apoi, discutand cu Florin Nan de la depoul muzeu Dej am zis sa facem o excursie in 22 Martie pana la Dej.
Florin pune pita, sarea, noi aparate foto, horinca şi bere, si încropim de o ieşire.
Plecare ar fi fain sa fie cu trenul (o sa studiez mersul), iar întoarcerea tot cu trenul.

O se ne dam, poate, cu EC-001 proaspă’t restaurată’....
Dac㒠nu o sa ne dam, o sa o vedem de aproape.

Plus ca mai sunt o serie de exponate care merita atenţie.

Ultima ieşire s-a facut in 2012, cam de mult....

Lista se deschide aici, si se Inchide cu ultimul înscris.

înscrieri pana la plecarea trenului, dar si dupa pentru cine poate sa-l prindă’...

Cat mai mulţi atat mai fain.

P.S. Pentru cunoscă’tori, s-au instalat o serie de toalete.... :))


Propuneri, sugesti, comentari.... LIBER!


No, o sar㒠faină’!
 
Aveam de gand sa merg luna aceasta la Dej pentru vagonul exPKP si alte vagoane. Cred ca ma bag si eu pe 22.
 
In doua ceasuri ne fă’cură’m 3.

Dar bolunzir㒠㒺tia cu mersu trenurilor.

Din Cluj este plecare sau la 05.40, sau la 11.27 cu CFR-ul

In 2012' dac㒠bine imi aduc aminte, am plecat pe la 09.00 din Cluj, o ora mai rezonabila.

M-oi uita mâine si pe la alte companii...
 
Micii, da!

Este dechisa pentru oricine participarea....

Nu conteaza culoare pulitică’, sex, nationalitate, etnie, regiune, zona, religie, vegetarian, orientare sexuală’, că’-i şofer sau nu, biciclişi, ochelarişti, cu sau fă’r㒠aparat foto, cu laptop sau tabletă’, sau fara...

Interzis pedofilii, hoţii, criminalii.
 
Dara personalul 4302 pleaca la 07.30 iara din urma vine acceleratul 1832
Ai fi inceput deja horinca?
 
dantm a spus:
Dara personalul 4302 pleaca la 07.30 iara din urma vine acceleratul 1832
De ce cu CFR Că’lă’tori şi cu InterRegional? http://www.viaterraspedition.ro/fisiere/CLUJ-NAPOCA%20BISTRITA-NORD.pdf
Au tren la 7:21 din Cluj... pleac㒠cu 10 minute înaintea lui 4302, dar ajunge la Dej cu 30 de minute mai devreme. Dac㒠oprea şi la Dej Triaj era chiar trenul perfect. Acum vreo câţiva ani era tren TFG pe trasa asta.... care oprea şi la Dej Triaj (şi l-am folosit cu toat㒠încrederea atunci).

M㒠gândesc s㒠vin şi eu... s㒠fac cumva s㒠iau CO o zi, ca s㒠pot s㒠m㒠plimb şi prin Cluj înainte. Deşi dac㒠vin, s-ar putea s㒠prefer CFRul, c㒠permisele nu sunt valabile la InterRegional :(
 
Aaaa , m-am uitat pe cfrcalatoriplm, d-aia n-am vazut asta da care zici tu.

dar uite ca interesantul pare ca a corupt rezolvarea opririi in triaj.

io zic ca nu e bine, ca e fain pe jos de la Calatori la triaj, cu diverse poze. ramine de vazut daca io reusesc sa vin. Ca ajung inanti da tă’ţi.

pro fm ligă’laiz gioi tă’t㒠zua.

asa cica ar fi.

PS doctore te lovesti intr-un bilet de Dej, dac lucrii in minister? sau a trecut Curtea de Conturi si a taiat din salariu si la voi?
 
La 800 RON salariu, te gândeşti de 7 ori înainte s㒠cheltui 14 RON pe un bilet dus-întors de la Cluj la Dej :evil:

Acum vă’d c㒠pân㒠la Dej Triaj sunt 61 km, adic㒠9,5 RON în loc de 7,5 RON! Nu se poate rezolva s㒠opreasc㒠şi în Clujana h., s㒠economisim 2 RON urcând de acolo? :))
 
Luă’m bilet de grup cu anticipaţie, de weekend, de tineri, combinat cu bă’trâni si studenţi + elevi si o rezolvam , dac㒠se vrea.....
 
batrine, gravide si cu copii in brate.

Cum ajungem la Clujana?
Apoi mai e si coboritul in Dej Calatori ca si acolo sint ceva vagoane vechi pe linia de Jibou si mai e si mersul pe jos.

Acuma 14 lei te-or facut? vorba aia o svarma. Si apoi poti sa vi cu permisul pe dincolo si cobori de-a dreptul in Dej Calatori.

Interesantul vad ca vrea sa faca blat cu nasul, vrea sa adune banii de anticipatie.
Dar eu ce fac? vin sau nu vin?
 
EC 001
http://www.flickr.com/photos/zoly060-da/12790651403/sizes/k/in/photostream/
 
Propun ca sa plecă’m cu Interegionalul la 07.20. Sigur va avea oprire în triaj.
Ne întoarcem din Dej Că’lă’tori la 14.12 sau 14.28 sau 16.30 CFR, sau din Dej Triaj la 16.03 - CFR
sau la 12,20 cu Viaterra (interregional) - care sigur va opri in Dej Triaj pentru noi.