Tramvaiele din Braila

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut Catalin,

Din cate stiu eu primele tramvaie din Braila erau tot belgiene ca si cele din orasul invecinat Galati, cu diferenta ca la Galati erau cu ecartament metric iar la Braila erau cu ecartament normal. Cu niste vreme in urma am avut norocul sa dau chiar peste o actiune a societatii de tramvai din Braila de vanzare pe site-ul Delcampe asa ca uite atasat imaginea ei. Se va nota: sediul social, la Bruxelles!


cniz9h8m3wmuegmam.jpg
 
Salut Dorin interesanta aceasta actiune la societatea de tramvaie Braila,se vede ca pasiunea ta de arhivar iti aduce aceste lucruri inedite pe drumul scotocirilor tale in analele istoriei in transportul din tara noastra,multumesc de ocazia data sa vad asa ceva,nici nu stiam ca exista asa ceva.
Ca o completare la societatea de trasport in comun din Braila la timpul prezent,vreau sa arat tuturor cu ce noutati in domeniul auto a fost dotata de primarie acesta societate:
 
10847578_1813237848900518_6613195614702951857_o.jpg

C.cicosflorin

foto de pe facebook - Romania in negru pe alb
 
Da Florin,aceasta imagine este prinsa la coltul strazii Calea Galati cu centrul vechi(istoric),pe coltul drept a strazii este si acum muzeul de istorie,iar pe cel stang era candva restaurantul Dunarea,o impinge tava foarte cautata pentru mancarea de acolo.Linia facea ocolul centrului trecea prin piata Poligon,cobora in port,mergea catre gara CFR.