Vagon Deschis pentru Bae

Scheme de vopsire, compozitii de trenuri autentice, denumiri s.a.m.d.
lucian29

Vagon Deschis pentru Bae

Mesaj de lucian29 » Lun Feb 13, 2017 3:25 am

Bună ziua. Deschid acest subiect în speranța colectării a cât mai multe informații despre această specie de vagoane. Mă refer aici, pentru a nu exista confuzii, la vagoanele deschise folosite la trenurile spre diversele plaje constănțene. Scopul meu declarat este realizarea unei machete cât mai apropiata de realitate. Am spus în dreapta și în stânga ca sunt fascinat de acest subiect și cred ca ar ieși o machetă superbă. Din păcate am reușit sa nu păstrăm nici un exemplar din aceste bijuterii. Orice ajutor cât de mic contează. Există poza arhicunoscuta cu trenul de la vii, sa o folosim ca punct de plecare.
Sa încep cu începutul : datorita lui Florin-Mulțumesc mult încă odată, avem următoarele date :

Vagon seria Bb numărul 7500-reconstruit în Atelierul Constanța -clasa II-distanta intre osii 3,40 m-lungimea intre tampoane 7,15 m-culoarea verde-primit de la linia Cernavodă /Constanța

Vagon seria Bb numărul 7501-reconstruit în Atelierul Constanța -clasa II-distanta intre osii 3,30 m-lungimea intre tampoane 7 m-culoarea verde-transformat din Salon 99 de la linia Cernavodă /Constanța

Poate reușim să o scoatem la capăt. Stima
Amator/ entuziast
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Documentatii”