Trainz 2010

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Catalinzz

Active Member
11 Martie 2008
171
0
Buzau/Bucuresti
LOCATION
Buzau/Bucuresti
Salutare dragi forumisti!

Se pare ca cei de la Auran games ne pregatesc o noua surpriza! In curand o sa apara Trainz 2010! Ce pot sa spun? Jocul pare mult mai imbunatatit decat Trainz 2009 si are si un nou ''engine'' de pomi daca pot sa spun asa numit SpeedTree!

Specifications announced 13th November 2009

Minimum
Windows XP (SP3)
1GB RAM
Pentium D 3.4GHz (or equivalent)
nVidia Geforce 7200/128MB (or equivalent)
15GB Free Hard Drive Space

Recommended
Windows Vista/Windows 7 (64bit)
2GB RAM
Core 2 Duo (or equivalent)
nVidia Geforce 8600 (or equivalent)
15GB Free Hard Drive Space

Mai jos aveti site-ul oficial al jocului:

http://www.ts2010.com/index.php

Jocul a aparut deja pe un site(piraterie) si am sa il testez si o sa postez imagini si detalii in curand!

Pentru cei care il gasec, ii pot ajuta cu codul de instalare (pe pm).
 
sa ne traiasca :D

am testat cu oaresce succes versiunea 2006 (n-am apucat sa vad inca si 2009, pentru ca pe site-urile de materiale romanesti era recomandata versiunea 2006) si am fost relativ multumit; zic relativ deoarece pe alocuri era destul de frustrant halul in care crapa, ce-i drept calculatoarele nu erau nici pe departe state of the art dar nici ultimile junghiuri; si cand iti crapa din tz in tz minute e chiar frustrant (da stiu, n-am dat banii pe el ca sa am dreptul sa ma plang, dar oare daca as fi dat banii puteam sa-i spanzur daca imi facea la fel ? binenteles ca nu)

oricum, am zis ca cu prima ocazie o sa ma bag pe msts (desi va mai trece destula vreme pana atunci, pentru ca timp liber cam ioc); desi e mai vechi parca totusi multimea de material rulant e consistent mai mare si in general gasesti mult mai multe chestii 'romanian related'

sa ne zici si noua cat de tzeapan ruleaza si daca merg add-on-urile romanesti (cele 'recomandate' pentru 2006) pe el
 
primele erori la TS2010
http://www.youtube.com/watch?v=GDWhM14ED2g
speed tree si umbra
@macleod
chiar crapa(3 in 3 ore sau 5 in 5)
am dat 150 de lei pe el acum 2 ani :roll:
 
Sa vedem!

Jocul se pare ca este pe 2 dvd-uri ocupand 5.40 GB. Instalarea lui se face ca un joc obijnuit si nu necesita programe in plus. Prima data cand am instalat jocul, pe la 99% a aparut si prima eroare! Yupiii :D



Bun! Ne ducem frumos in task manager si dam end task la setup. Astfel instalarea ramane dar nu apare imaginea jocului pe desktop.
Intram si in meniul jocului, facem setarile apoi brusc pe orice optiune am apasa se pare ca el isi face niste update-uri.



Observand ca de 10 minute sunt numai 4-5 liniute ma duc in meniu si bifez optiunea ca jocul sa imi arate ce se intampla in acel moment! Dupa cateva minute de umblat prin intuneric am realizat ca jocul incearca se se logheze pe site-ul Auran. Bun! Intram frumos in Content Manager si scriem contul nostru de pe Auran games. Trebuie neaparat sa aveti asa ceva. Cei care nu aveti, intrati pe site-ul Auran si creeati un cont! E gratis si gata in 10 minute!




In sfarsit intram in joc!
:x Owned! Meniul schimbat total...aproape ca nu mai stiam pe ce sa apas!



In fine...bajbai putin si intru in Routes.



Cred ca sunt multe rute noi, dar nu am stat sa ma uit la toate. Am dat create new route si mi-am vazut de treaba!

@Andrei1963 eroarea aceea putea fi cauzata de placa video sau sistemul nu prea bun al acelui user! Cu windows 7 si o Nvidia9600Gt OC la 2750 MB nu am treaba cu grafica!

Imi place ideea acelui engine! Copacii se misca natural si daca apesi click pe unul si il pui de mai multe ori pe harta nu are aceeasi inaltime si aceeasi forma. Nici in realitate nu vezi 2 copaci de aceeasi inaltime unul langa altul! Copacii se misca natural parca ar fi batuti de vand si am observat ca poti sa setezi viteza vantului. Numai bine daca vrei sa faci o macheta de iarna sau vara!





Am sa revin cu mai multe detalii si imagini!


Nu inteleg cum de ce spuneti voi ca se blocheaza TRS 09 la voi? Ati auzit de exe.patch sau No CD/DVD fix? Daca iti iei jocul original (ceea ce mi se pare o aberatie...serios acum...nu se merita) nu poti pune pur si simplu un crack si gata!