Vagone de marfa descoperite, tip Esx, CFR / CFR Marfa, scara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
6.033
2.534
Iași
LOCATION
Iași
Vagone de marfa descoperite, tip Esx, CFR / CFR Marfa, scara H0 produse de TrainsAddicted.




vagon CFR Marfa cu nr. 21 RIV 53 CFR 5540 231 8, ep. V.





vagon CFR Marfa cu nr. 21 RIV MC 53 CFR 5535 825 4, ep. IV.




vagon CFR Marfa cu nr. 21 RIV MC 53 CFR 5531 952 0, ep. V.








In dreapta modelul Klein Modellbahn


As enumera in plus fata de Klein inscriptiile de pe carcasa, cutie etichete si insemnari si toate inscriptiile de pe sasiu, Klein avand pe sasiu doar numarul vagonului.
 
OOoof, in sfarsit ceva ne-contemporan. Probabil ar fi trebuit sa imi iau cel putin 3 Esx-uri de epoca IV...

Felicitari si la mai multe chestii de epoca IV (sau/si mai mici); asteptam si "vagoane verzi"...cat mai multe.
 
Oho, la epoca IV exista multe versiuni de Esx CFR:

cu "CFR" rotund si RIV-MC
cu "CFR" drept si RIV-MC
fara CFR in afara numarului UIC, RIV-MC
OPW, RIV-MC

Deci TA mai are versiuni de scos :D
 
Doua intrebari.
Vagonul este produs de Roco si modificat de TA? Inscriptiile sunt decal sau tampografie?
Multumesc.
 
andreiul a spus:
...asteptam si "vagoane verzi"...cat mai multe.

Daca cineva, nu spun cine :fluierat: (sta in Alsacia) imi facea inscriptiile prezentam si vagoane verzi. Un Hecht polonez de cl a 2-a, Breda de cl 1 cu 7 compartimente si Prusace pe 3 osi. Vagoanele sunt vopsite in verde :D
Iar vagoane de marfa ep III sunt in plan, o cisterna PIko pe boghiuri si 2 G-uri de la Piko. Dar am aceasi problema ca la vagoanele de calatori, stau dupa inscriptii.

@ionut07
Roco si decaluri.
 
"Wer lange wartet..."

Orice lucru bun se face cu rabdare si migala. Daca cineva (nu spun cine, sta in Iesi ;-) ) nu il bate pe colegul din Alsacia prea mult la cap vor exista si inscriptii de calitate la momentul potrivit!

Ba chiar cel din Alsacia, asa mi-a spus o pasarica mai guraliva si poligloata, pregateste o surpriza de proportii... Acum ce proportii, habar n-am. :|
 
Sa fie un Ggklm OCEM 29? Sa fie Ggklm Gr20? Sau poate o cisterna de apa?
Hai mai repede ca peste 15 zile este expozitie la Cluj.