vagon patinat

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

gamitzu

Well-Known Member
Trenulist
8 Februarie 2010
1.398
488
galati
LOCATION
galati
:D daca tot e vreme naspa si faceam curat prin cutiile cu maimutze, am gasit un set de patina de la tamiya, luat acum cateva luni de la www.rocousa.com .si m-am apucat sa vad ce iese cu el pe un vagon mai vechi, dintr-un set dezafectat de mult. pun pozele si poate cineva are idei mai multe.








:roll:
 
raman la ideea ca aerograful e taticul la asa ceva.merge si cu bazaconia aia de la tamiya, da nu stiu cat rezista si cat se ia pe degete cand le atingi. da se poate experimenta inca. :confused:
 
gamitzu a spus:
raman la ideea ca aerograful e taticul la asa ceva.merge si cu bazaconia aia de la tamiya, da nu stiu cat rezista si cat se ia pe degete cand le atingi. da se poate experimenta inca. :confused:

patinarea se poate face si cu pensula uscata si putina vopsea.peste pigmentii de la tamya trebuie sa aplici un lac mat pentru fixare...sau chiar fixativ de par.