Vagoane tip Uagps, CFR MARFA

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
6.041
2.552
Iași
LOCATION
Iași
Un marfar CFR prinde contur:


Vagon cereale CFR Marfa in vopsire verde "minzgrün" si sasiu negru, logo CFR MARFA mic:




Vagon cereale CFR Marfa in vopsire verde"signalgrün" si sasiu negru, logo CFR MARFA mare:



Vagoanele sunt pe baza Juoef si sunt doar vopsite si inscriptionate ca vagoanele reale.
 
Cat de bine au iesit vagoanele ! Imi inchipui cum ar arata langa niste silozuri asemanatoare cu cele din Baragan ! :D O rampa de incarcare si un LDH 45 sa le manevreze ...
 
si banuiesc ca HO:(
Dar da, arata foarte bine, eu le-as si prafui un pic dar nu cu gen noroi, ci o matuire galbena: cereale si pamant de Baragan...cum bine spunea mai sus un coleg...pentru silozuri
 
cum ai reusit sa le inscriptionezi asta este si problema mea am o carcasa de Ludmila pe o parte stearsa si asi vrea sa-l reinscriptionez dar nu stiu cum si cu ce???
 
buna,

mai, aveti o mare problema: is prea bine inscriptionate pentru gustul meu :D

adica nu am vazut nici Uagps CFR Marfa si nici cele de la Rolling Stock care isi fac veacul pe aici pe la mine nici unul asa frumos sablonat... nimic stramb, nimic facut aiurea cu mana, parca ar fi vagoane germane...