Vagoane LIMA

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
sarma de alama ai de unde sa iei?daca e mai greu de gasit,cauta pe la f´un magazin de bijuterii ieftin,margele din alea de duzina,poate ai norocul sa gasesti sarma de la 0.3 in sus....si nu numai,sunt acolo o gramada de dracii care sunt bune pe la trenulete.sunt bune si sarmele alea de care zice LDH,insa sa nu le atingi prea mult.
daca ai un burghiu de 0.5,faci gaura manual in sabot,sub lupa e mai bine
 
andreiul a spus:
am inteles; pai aia nu e mai groasa de 0.5? oricum, n-am d-aia; decat sa caut pe strada si sa am sficul la mine

Sunt mai multe grosimi.
Mi-a spus ceva PDI dar, sincer, nu mai stiu.
Vorbeam despre tevaraie pentru locomotive, bare si maini curente si mi-a dat ideea.
Acuma nu stiu daca este si semiotelita.

Pana la urma chestia cu semiotelita poate fi trecuta cu vederea.
Daca faci timoneria cum am vorbit se rigidizeaza intreg ansamblul de nu ai probleme.
Pe urma nu cred ca este nevoie sa cositoresti.
Pentru metal Picatura si pentru plastic/metal revell. Astepti la Revell mai mult pana se intareste dar merita.

:cafea:
 
andreiul a spus:
prerfer sa cositoresc (pot face o lipitura pe spate ca sa nu se observe)

Asta nu este rau.

Si ca sa muncesti de doua ori dar sa nu strici vagonul :D fati un pseudosasiu din forex sau orice bucata de plastic si monteaza acolo timoneria
O pereche de saboti gasesti la orice vagon bun pentru piese iar daca vrei sa mergi si mai departe, asa cum ne sfatuieste Cosmin78, fa cilindrul de frana si butelia din condensatori.
Cica se gasesc la ce diametru si lungime vrei.

:cafea: