Unirea Moldovei cu Ardealul - 08.01.2006 Brasov

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

BOGDAN I

Well-Known Member
Trenulist
9 Ianuarie 2016
955
2
Brasov
LOCATION
Brasov
Ce sa fie?
Simplu in data de 08.01.2006 a avut loc un mic dezmat intr-o mansarda de casa pe o placa de 5/2 m si nu numai ...... binenteles pe tema ... EU SI CU COPILASI MEI CU SUNET , FUM SI MULTE ROTI :wink:
Parinti copilasilor 2 din Iasi ,unul din Piatra Neamt si-au lasat copilasii sa zburde in spatiul de joaca al gazdei - din Brasov Bogdan I (subsemnatul)
Iata si cateva poze de la KINDER PARTY
Copilasii in actiune (invitatii)
int1of8.jpg

int2rr3.jpg

int5vv0.jpg

int22zi7.jpg

int21wg9.jpg

int20qq2.jpg

int10om6.jpg

int9zn6.jpg

int8sd7.jpg

int6rr1.jpg


Unul din copilul gazda suparat ca partenerii sai (vagoanele) se joaca doar cu invitatii a inceput sa ...
int3bo6.jpg



Noi parintii copilasilor am luat masuri si le-am marit terenul de joaca
int12jc1.jpg

int13rj3.jpg


Si uite asa i-am spus si la unele probe de "Tractiune Individual si in grup"
int19kx3.jpg

int17vw8.jpg

int16sj6.jpg

int15gi5.jpg

int14eb3.jpg


Unul cate unul mai ales cel mai mic dupa ce s-a chinuit sa treaca testul
int11ic6.jpg

s-a cerut sa mearga la culcare alaturi de prietenii sai din aceeasi epoca
int7xn5.jpg


Dupa ce ne-am culcat fiecare copilasii in cutiute si prin tunele noi cei mari am trecut la un pahar de vorba sfatuindu-ne unde si ce sa mai facem la urmatoarea intalnire in fata unui foc deasupra caruia sfaraiau niste carnati de casa , cativa mici si nelipsitul pahar de vin din Moldova

Sper ca v-a placut povestea noastra si o sa mai auziti de noi si de copilasii nostri
 
!!!

<r>Nu cred ca comit o indiscretie postand acest mail de la Bogdan , ce ne creeaza o imagine suplimentara a Evenimentului din Brasov :<br/>
<COLOR color="darkred"><s></s>Am avut niste musafiri surpriza :<br/>
IASI SI PIATRA NEAMT - Florin(GAM3) +1 prieten si "badulesco". si am facut "o ferioviara" pe cinste ... o sa pun si poze pe forum numai ca trebuie sa aleg din cele 250 poze facute cateva cele mai semnificative.... am facut si niste teste - am insirat vre-o 9 metrii de sina dreapta si am vazut care loco poate sa tracteze cat mai multe vagoane - rezultatul surpriza ... BLUE TIGER conduce detasat desi nu are roti de frictiune cu 38 de vagoane (majoritatea cu osii duble) urmata de ELECTIRCA DE LA ROCO BOBO -Transferata in CFR ,BR 01.5 de la PIKO si dieselul MEHANO VOSLOH 7771 .... <e>
</e></COLOR><br/>
Felicitari !!!<br/>
rally</r>
 
Re: !!!

<r><QUOTE><s>
</s>.... am facut si niste teste - am insirat vre-o 9 metrii de sina dreapta si am vazut care loco poate sa tracteze cat mai multe vagoane - rezultatul surpriza ... BLUE TIGER conduce detasat desi nu are roti de frictiune cu 38 de vagoane (majoritatea cu osii duble)....<e>
</e></QUOTE>

<br/>
Cum nu are roti de frictiune <E>:shock:</E> , mai bine zis cauciucuri aderente pe roti , are 4 , iar in digital trage de rupe , eu am facut un minitest la cineva .<br/>
O locomotiva excelenta la pret de Hobby , la unii producatori <E>8)</E> .</r>
 
nenea Bogdane? voi a-ti si baut cate ceva?....ia vezi ca ai cam incurcat datele.........nu ai cum sa postezi poze si intamplari pe 07.01 ce s-a intamplat pe 08.01 8)
frumos ce a-ti facut voi acolo. imi pare rau ca nu am fost ca vroiam sa il intalnesc si eu pe domnul badulescu
 
HIC :oops: HIC :oops: HIC :oops:
Intradevar - aveam ceca sange in alchool cand am scris pe forum :oops: m-ati prins , Cobro' atent mai esti la detalii hic hic :oops:
Rally multumesc de completare , intradevar am omis ceva date tehnice in legatura cu evenimentul nu de alta dar in doua seri nu stiu daca am dormit 10 ore in total - ca doar am avut multe de discutat ....
Connectorxp - recunosc datorita imprejurarilor mentionate mai sus m-a luat valu' la scris - este vorba de gume de fricitune (Haftreifen), iar BLUE TIGER-UL pe care l-am testat noi avea gumele uitate acasa :oops: , iar locomotiva nu avea montat decodorul in momentul testului - il rulam pe sistemul adresa 0 .Decodorul l-am montat in seara respectiva . :shock:
 
Sper ca la vara sa ne adunam in formatie mai mare si sa il avem invitat special pe "impingatorul sef de cutiute" .Stie cineva care este acela :?:
Pana atunci promit sa termin de legat si extensia de diorama mama .. sa nu mai fim nevoiti sa ne inchinam la Alah cand montam sinele pe jos :lol:
 
Oare cine o fii :?: impingatorul de cutiute :D ,in alta ordine de idei asa imi place sa fie ,trenulistii cu "copilasii lor",un pahar de vorba (chiar la unii de suc :oops: )voie buna ,schimb de experienta ,poze ca de aceeia suntem in mileniul III :D ,poate ne adunam o data si noi cei din bucuresti pe la cineva amabil care poseda o diorama ceva mai mult spatiu decit noi cei de la bloc ,ei ce ziceti :?: :D
 
Salutare,

Multumiri Bogdan pentru gazduirea "copilasilor".Sigur data viitoare trebuie sa o facem si cu "impingatorul sef de cutiute"!
Mai pun si eu niste poze:
PICT2629.jpg

P1060073.jpg

PICT2637.jpg

Si acum prezentarile:
PICT2651.jpg

de la stanga la dreapta:Badulesco;Eu;Bogdan si Mugur.

Pentru Bucuresti:
Dorin a scris
ar fi buna mai multa actiune.

Ce ziceti fratilor din Bucuresti si imprejurimi, incercam in una din zilele acestea sa ne intilnim pe undeva, sa zicem intr-o seara (dar nu in weeckend). ar cam fi timpul sa ne vedem si la fata, nu credeti?
ce ziceti de orele 18 00 sau 19 00 la MALL PLAZA (Drumul Taberei).
ce zi ar fi convenabila? ce ziceti de joi sau vineri? mie imi convine si miercuri. atitia citi pot veni. de la 2 in sus inseamna ca avem o adunare.
astept pareri...
[/quote]