un alt DA...

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
urmarea sa fie cat mai repede
din ce vad , se procedeaza profesionist la vopsiri si modificari
felicitari, si in curand o sa ma ai de client cu niste vopsiri de vagoane.
 
sandy a spus:
Salutare,
Oare nu s-ar putea gasi o solutie tehnica pentru a scapa de cascatura aia oribila?
Hai sa ne punem mintea la contributie.
Uite ,de exemplu,eu ma gindesc sa cautam o posibilitate de a pune niste suruburi ca sa prinda cele doua parti.
s
cea mai profesionala abordare presupune:
- lipirea celor doua semicarcase+chit+vopsea
-detasarea rezervorului+ partile inferioare care tin portcuplele
Din pacate operatiunea asta insemna multa munca si refacerea vopsitoriei de la 0 , aproape.Cine se apuca de asa ceva trebuie sa fie tare bine motivat.
 
Ca si completare la ce zice Alin mai si problema kituirii fix desupra capacelor de pe sasiul locomotivei, alta parte care presupune ore de munca mai ales ca, carcasa are latimea putin mai mica decat a sasiului (lucru care nu se intampla si in realitate).

Cred ca solutia ar fi gasirea unor suruburi mici care sa poata fi fixate cumva la capete insa aici ne lovim de sistemul de cuplare apropiata pe care niciodata nu o sa pot intelege de ce l-au facut asa cu l-au facut.

Ramane de studiat.
 
Dezavantaje: Lipitul carcasei necesit㒠mult㒠migă’leală’.

Greşeli: La modelul transformat de mine, am folosit diluant pentru a scă’pa de vechea vopsire CTL ceea ce a dus la pierderea de detalii.

Avantaje: scă’pă’m de îmbinare şi se obţine acea carcas㒠unitar㒠foarte uşor de demontat.
 
@LDH ai dreptate, nimic nu se face fara munca, insa eu cel putin imi doresc sa fac mai multe modele intr-un an :D, de aceea depinde de fiecare cat e dispus sa investeasca pentru un proiect.

Locomotiva respectiva cred ca am vazut-o si in realitate, cred ca este cea mai reusita conversie pe care am vazut-o.

Revin cu poze ;)