Tunelul , mai explicit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Alex14

Active Member
Trenulist
17 Ianuarie 2012
148
1
Iasi-Husi
LOCATION
Iasi-Husi
Seara buna!
Cu ceva timp in urma, am cautat pe diverse site-uri tot felul de imagini cu trenuri si nu numai. Tinta era domeniul feroviar. Printre acestea am gasit si o poza in care apareau niste sine undeva intr-o padure cred. Mi-a placut foarte mult deoarece se vedea doar partea lucita a sinelor, fara traverse, iar vegetatia parea sa fi copiat fidel forma garniturilor ce treceau pe acolo. Am salvat poza dar nu stiam nimic despre ea. Nici unde ar fi facuta, nici de cine. Misterul a fost elucidat in aceasta seara si sunt mandru sa spun ca peisajul apartine tarisoarei noastre. :mrgreen:
Aceasta este povestea completa alaturi de peisajul dupa parerea mea, de film: http://florinavramescu.blogspot.ro/2013/09/tunelul-mai-explicit.html
Aceasta zona se afla intre Obreja si Glimboca. 2 localitati la 10 km de Caransebes. Am cautat putin pe Google Maps si acestea sunt coordonatele: 45.485278,22.286008 De la acest punct se mai merge putin pe drum de tara pana la sine.
Daca ar fi mai aproape de mine, as face tot posibilul sa ajung in acest loc dar cum eu nu pot, macar alti sa stie unde este si daca doresc, sa il viziteze.
Toate cele bune! :wink:
 
Frumoase fotografii , inedite locuri , mester manuitorul aparatului . Desi cam mult photo-shop dupa gustul meu .
Multumesc Alex de pont . Daca se da start la vegetatie merg sa-l vad pe viu .
 
Nu stiu ce sa zic de photo-shop. Nu imi dau seama cu ce aparate au fost facute pozele dar GARANTAT nu au fost facute cu camere compacte sau telefonul. Daca aparatul este performant, calitatea culorilor si a detaliului este atat de buna incat ai impresia ca este prelucrata (am aratat pozele unei cunostinte si la prima vedere a crezut ca este o pictura nu o poza). Am o camera foto nici de top dar nici de lepadat si pot spune ca am reusit sa prind anumite fotografii foarte bune la care in nici un caz nu as interveni cu modificari.