Trenuri la Bildana si Racari

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Rama tripla de Desiro eu nu am mai bazut pana acum.

E ceva destul de rar pentru ca parcul activ e insuficient insa s-a practicat si in primii ani, cand circulau cu regim de IC.

In general cand circula trei impreuna "se impart" pe drum, adica ajung la destinatii diferite. Asta se practica si in alte tari.
 
Se practica rama tripla de Desiro pe linia de Pitesti, si se imparteau pe traseu: prima se separa la Titu si mergea la Targoviste, a doua la Costesti si mergea la Campulung si ultima mergea la Pitesti.
E chiar genul de garnitura pe care mi-as dori sa o fac candva.
 
Si a mai existat si combinatia de 3 rame Desiro, tot pe linia 901, pe distanta Bucuresti - Pitesti astfel: ultimul Desiro se detaseaza la Titu si pleaca la Targoviste, celelalte doua Desiro merg la Pitesti. Aici, cel care a fost primul pleaca la Curtea de Arges iar cel care a fost la mijloc merge la Craiova mai departe pe 901.
 
Se practica rama tripla de Desiro pe linia de Pitesti, si se imparteau pe traseu: prima se separa la Titu si mergea la Targoviste, a doua la Costesti si mergea la Campulung si ultima mergea la Pitesti.
E chiar genul de garnitura pe care mi-as dori sa o fac candva.
Goleşti, nu Costeşti.
 
  • Like
Reacții: Radu161