Tram and Train Model Fest Ed. II - 2011

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cateva fotografii pentru iubitorii de Trenuri mici si mari .

Un vagon produs in Romania anilor 80 la IUPS 9 Mai Lugoj , trimis de mine la munte :


Trenuri de mare viteza pe care le-am surprins in 2006 la sosirea in garile Paris Charles de Gaulle si Monparnasse :




Lucrarile la mini diorama Trans-Alpina 2 , au inghetat , din lipsa de finantare . :(


Doar la club mai pot spera sa mai ridic cateva masive muntoase pe diorama mare .
Daca mai este nevoie de relief dati-mi un semn :D .
 
Am facut cercetari prin podul casei si am gasit doua vagoane Piko cu o vechime de aproape 25 de ani :D .


Le voi dona parcului de material rulant al dioramei de la Era (care este denumirea oficiala a machetei ?)

Trebuiesc inlocuite osiile la unul din vagoane , alte cateva mici reparatii si curatate si cred ca pot fi trimise in calatorie pe o linie secundara sau macar ca decor pe o linie moarta . :(

:| Mai am ceva aracet, ipsos, var lavabil ... ,dar toate aceste la o viitoare intalnire a modelistilor din Iasi .
:lol: