Start la scara N

adycoke2

Member
Trenulist
6 Aprilie 2011
20
0
craiova
Iata ca a sosit si mult asteptatul set Minitrix,abia am montat circuitul sia cum dau primele ture.
prima impresie a fost una peste asteptari,desi nu am un ochi format inca,pot spune ca sunt ff multumit de calitatea detaliilor materialului rulant in special locomotiva care este o bijuterie full metalica :).
Pt inceput doar o prima poza facuta in graba si de proasta calitate (deh...bautura:D),vor urma altele facute la lumina naturala si mai atent executate :)

brcosminp

Well-Known Member
Trenulist
4 Septembrie 2009
541
1
Bucuresti
YAHOO
brcosminp
@adycoke2, felicitari pentru alegere
@sogard_2003, formularea pe care o vad corecta ar fi: buN veNit priNtre Noi :lol:

Alex_Stoicia

Active Member
Trenulist
27 Februarie 2008
235
0
Bucuresti
Salut, bine ai venit!
Ai inceput foarte bine. V 200 este o locomotiva foarte reusita. Este modelul nou, cu KKK (cuplare apropiata)?
Setul tau este analogic sau digital? Chiar daca este analogic in mod sigur loco are priza pentru decodor...
Daca este digital sunt curios ce statie ti-au dat. Am vazut pare-mi-se prin niste poze ca au mai rotunjit Mobile Station-ul si eram curios daca aceste schimbari sunt doar de design...
Te asteptam cu amanunte

adycoke2

Member
Trenulist
6 Aprilie 2011
20
0
craiova
Setul este digital (DCC+Selectrix),dotat cu noul Mobile Station.Despre comparatii cu vechiul MS nu stiu ce sa-ti zic,nu ma pricep.
Revin cu mai multe poze si detalii despre set,inclusiv cu manualul MS.

LE:

adycoke2

Member
Trenulist
6 Aprilie 2011
20
0
craiova

cosmin78

Well-Known Member
Trenulist
28 Aprilie 2007
5.950
176
Porto/Craiova
YAHOO
cosminn78
frumoasa masina...ma tenteaza si pe mine una la H0...insa ceva Roco de prin anii 90 pana in 2000....
deja te gandesti la o diorama? :evil:

adycoke2

Member
Trenulist
6 Aprilie 2011
20
0
craiova
cosmin78 a spus:
frumoasa masina...ma tenteaza si pe mine una la H0...insa ceva Roco de prin anii 90 pana in 2000....
deja te gandesti la o diorama? :evil:
Hmmm,ma gandesc,insa nu stiu de unde si cum sa incep :),momentan caut loc in casa sa stabilesc circuitul permanent,apoi voi incerca sa construiesc diorama,insa mai trebuie sa citesc multe pe aici si sa va mai cer muuulte sfaturi :)