Scorpion si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

scorpion

Member
15 Octombrie 2007
39
0
Arad
YAHOO
scorpion_15_ro
LOCATION
Arad
Salut!
Am promis mai demult ca imi voi prezenta diorama, inca in lucru.
Din pacate fiind in aceeasi situatie cu prietenii din Ar Rail Club, clasa a 12-a, timpul pentru lucru s-a cam redus.

Oricum sa incepem cu inceputul.
Totul a inceput de la o dilema: modul sau circuit. Am ales in cele din urma circuitul, dar cu unele compromisuri.

Placa este din OSB si are dimensiunile 1600X1060 mm.
Iata o poza de pe la inceputuri:


Dupa un timp am realizat terasamentul. In loc de pluta am folosit o izolatie pentru parchetul laminat:


Am prins linia in ace de gamalie si am inceput sa fac terasamentul: pietris, apa cu detergent de vase, aracet... solutia traditionala :)


In prezent am terminat terasamentul peste tot, bineinteles va mai trebui sa corectez pe alocuri, si am reusit sa fac relieful. Metoda: plasa de tantari si gips:

Tot de curant am iluminat si gara, mai este de lucru oricum, sper ca va arata intr-un final bine.


Multumesc in special lui grandpagscout care m-a ajutat la inceput cu terasamentul, iar apoi cu relieful.
Voi mai reveni cu ulterioare completari.

Toate cele bune!
 
Felicitari pentru inceputuri ! e bine ca ai mai gasit ceva pietris pentru finalizarea terasamentului ;-)
Si crede-ma , cand vei ajunge "mare" vei avea si mai putin timp pentru activitatile modelistice :evil: :evil: :evil: :evil: