Schonmuhlen

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor ,

Astazi dupa o saptamana de grea incercari impreuna cu Rally, va prezentam realizarea dioramei Schonmuhlen de la A la Z. Link-ul urmator contine imagini din timpul lucrului la aceasta diorama. Speram ca a meritat efortul. :wink:

http://www.cpsolution.ro/Schonmuhlen/Schonmuhlen.html

Craciun fericit tuturor !
 
Salut baieti superba lucrarea voastra mai ales ca a-ti facut-o
in timp record :D este o diorama cum poate multi dintre noi isi doresc ,felicitari pentru lucrare :D
 
Dar ati migalit nu gluma!
Arata fantastic.
Felicitari oameni buni!
:shock:
 
superba.

am avut ocazia sa o vad si in realitate, dar neterminata.

ati facut progrese uriase in ultima saptamana domnilor rally si pcq.

felicitari.

cine este fericitul posesor al acestei minunatii?
 
!!!

<r>Voi mai deschide un post , in care voi da imaginile marite si cu ceva explicatii-"revelatii" pe care le-am avut in timpul lucrului. <br/>
De al A-Z a durat 4 seri si 2 zile a cate 12 ore de munca , meritul cel mare e al lui PCQ , mai bagam si eu degetele dar ... rar , eram prea ocupat sa imping cutiute. Altfel facem o echipa buna... <E>:wink:</E> <br/>
Diorama a ajuns la o firma si pe ea vor rula cele 2 garnituri digitale, cu BR218 si aburoasa G 7.1.<br/>
3 decodoare digitale actioneaza 5 macaze , 1 decodor de iluminare actioneaza luminile la case si separat lampile stradale si gara , in total 15 becuri , alimentate fara probleme de la un trafo de startset PIKO.<br/>
Cu figurinele , e alta poveste , am folosit elemente de simbolistica... <E>8)</E> <br/>
De intram in Europa , la moara stramoseasca vom purta casti de protectie , dar vacile tot pe langa gari vor paste cel putin inca vreo cativa ani... . Sau lucratorii de la moara sunt din clanul cipilicile galbene.<br/>
Oile nu sunt la pascut ci stau in staul , unde ... normal ca nu creste iarba...<br/>
In total au intrat vreo 50 de pomi , 40 de figurine , 10 butuci vie pe post de gard viu la case.<br/>
Voi continua...<br/>
rally</r>
 
http://www.antena1.ro/
clik pe Antena 1 LIVE
la inregistrari-OBSERVATOR 19
trebuie sa aveti rabdare sa ruleze pana pe la ora 19.20/19.30
 
Pai de vazut am vazuto dar neterminata, ii lipseau cateva detalii si am ramas fara cuvinte. Acum unde se afla? Unde este expusa?
 
Seby a spus:
Pai de vazut am vazuto dar neterminata, ii lipseau cateva detalii si am ramas fara cuvinte. Acum unde se afla? Unde este expusa?

Ultima oara era la Rally la "magazin" , adica la locuinta acestuia si este foarte frumoasa .
 
!!!

<r>Conectore , ai dreptate , materialul filmat nu o avantajeaza , dar ei au flmat pe la pranz , si abia seara i-am pus figurinele , inca vreo 30 de pomi, pietris si iarba retusata . Cat despre televiziuni , una spui si alta iasa...<br/>
Seby a avut norocul sa o vada intr-o faza mai avansata decat tine , dar fiecare nou element adaugat , dadea un plus de farmec... <E>:wink:</E> <br/>
chiar si pcq care are propria diorama preformatata , cand a venit miercuri dupa o seara pauza , a ramas uluit cat de mult se poate schimba aspectul <br/>
prin adaugarea brazilor si a cateva lampioane (old fashion) , pietrisul cu iarba de langa terasament. <br/>
Cu alte cuvinte , ni s-a facut pofta si mai mare... mai vrem... urmatoarea o sa fie MITTENWALD 200x120 cm iar pcq baga mare sa o termine pe a lui...<br/>
rally</r>
 
Aici gasiti inregistrarea de la Antena 1. Atentie este tot observatorul , reportajul este la minutul 22 si 06 secunde. Bafta la download !

http://www.cpsolution.ro/Schonmuhlen/obs_19_24_12_2006.wmv
 
Multumim pcq!
Eu am crezut ca ati luat diorama si ati expus bijuteria intr-un alt loc de unde au luat cei de la Antena 1 imaginile. Era si mai bine asa: o vedeau mai multi pe "viu", dar cata dreptate are Rally "Modelismul romanesc nu a murit ... a fost doar un pic in coma !", nu prea vezi la TV asemenea imagini
 
ce tzarani....2 garnituri 1000 euro. uite asa se sperie parintii si copii.
Cu alte cuvinte , ni s-a facut pofta si mai mare... mai vrem... urmatoarea o sa fie MITTENWALD 200x120 cm iar pcq baga mare sa o termine pe a lui...
poate ma chemati si pe mine data viitoare.....sa va invat cate ceva :twisted:
 
foarte adevarat. au triplat preturile ca sa fie stirea mai senzationala.

bine le fac carcotasii cand ii ia peste picior.


rusinicaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
care au triplat.....un startset boston express cu loco, 5 (cinci) vagoane, traseu , trafo si controler era la rally 190 roni.
cel mai scump digital cu 2 garnituri si supertraseu de start e 1100 roni. aici poate triplat.

PS: imi cer scuze de sintagma "tzarani"......tzaranii sunt niste oameni respectabili care muncesc si au simtul valorii banului si nu arunca cu miile de euro in dreapta si in stanga.