Roller Stand HO de pe Aliexpress

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
616
285
Bucuresti
YAHOO
contactless
Dupa vre-o doua saptamani de asteptare au venit de pe Aliexpress roller standurile.

Eu am platit 27.59 $ pe bucata, acum vad ca a marit pretul chinezoiul
Am comandat doua pentru ca a fost mai convenabil decat sa cumpar 6 calareti separat.Au venit bine impachetate fiecare in cate un tub de carton , fapt care le-a facut destul de voluminoase asa ca am fost chemat sa ridic de la vama in loc sa vina la oficiu postal din cartier.
Pentru inceput am demontat toti calaretii de pe un stand si i-am montat pe cel care va ramane pentru probat locomotive
12 calareti sunt de ajuns pentru ce am nevoie , cea mai mare locomotiva cu cele mai multe osii este BR 53 Borsig ( 13 osii), una ramane in aer.
Am facut o proba cu BR 44 si vad ca este perfect.

Ultima editare:

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
616
285
Bucuresti
YAHOO
contactless
Salut
Sunt lagare , practic sunt niste role din alama introduse pe acele axe de 2mm in diametru.
Tot la chinezi am gasit si micro rulmenti care se pot monta in locul rolelor, trebuie doar marit putin santul.

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
616
285
Bucuresti
YAHOO
contactless
Ochi de vultur.:)
Ai dreptate sunt tiparite la imprimanta 3D , la fel si piesele din capetele tijelor.

• Haha
Reacții: AdyAero

AdyAero

Active Member
Trenulist
9 Sep 2008
190
16
38
Bucuresti
Am vazut multe chestii la chinezi tiparite 3D, este mai ieftina metoda in serii limitate decat un plastic turnat.