Roco TT BR 234 Ludmila - o alta rusoaica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

rastel

Well-Known Member
10 Martie 2010
499
0
Cornetu
LOCATION
Cornetu
Vreau sa le prezint fanilor TT si nu numai lor o alta "rusoaica" a DB.
Mai mult in imagini si mai putin in cuvinte.









Sasiu metalic, boghiu la fel, motor in 5 poli cu volanta, iluminat cu becuri :fluierat:




Pe linie se comporta bine chiar si in raze mici de curbura, desi este destul de lunga - 174 mm.
Din punctul meu de vedere este un model reusit si suficient de detaliat, dar cred ca doar posesorii de exemplare la scara 1:87 pot spune daca se putea si mai bine :wink:
Numai bine si sa "trenuliti" cu spor :wink:
Pentru conformitate, rastel.
 
dupa parerea mea si acasta masina produsa de Roco e superioara celei produse de BTTB-Tillig, eu am dotat-o pe a mea cu decodor cu sunet
 
am si eu varianta DR,cu decodor digital,de care sunt foarte multumit.
am cumparat un set Roco,in care avea si 4 platforme ptr.trafic greu,pe care am pus bulbo excavatoare de la Bruder.
modelul este intradevar foarte bine realizat si functioneaza impecabil.
 
Imi plac platformele pentru transporturi grele. Am si eu un exemplar, dar o sa mai iau cateva. Cred ca vor arata foarte bine pe diorama pe care vreau sa o fac si care va reprezenta o zona industriala. Dupa Taigatrommel vreau sa pun vagoane pentru transportat carbuni.

 
Detalii...............si pretul ....................................... :|
Arata extraordinar la un pret pe masura.
 
obi, parerea mea personala este ca modelul facut de cei de la Lemaco nu este scara 1:120; asadar comparam mere cu pere. Si tot ca o parere personala, modelul Roco este cel mai reusit la aceasta scara (1:120).

In ceea ce priveste scara 1:87, intr-adevar, modelul Brawa este unul foarte frumos, numai ca este departe de realitate. Modelul facut de Roco este muuult mai aproape de realitate. Asa ca ce doresti? Sa numeri nituri sau sa ai un model care sa respecte cat mai mult realitatea?
 
Ghinion curat, frate ! :-x
In urma cu cateva zile a crapat motorul Ludmilei ! Locomotiva noua, achizitionata de aproximativ doua luni. Incep sa ma indoiesc tot mai mult de calitatea produselor de la Roco. Cred ca una din infasurarile motorului are o spira sau mai multe in scurt. Am desfacut sandramaua, colectorul este OK, periile la fel, motorul merge sacadat indiferent daca este in sarcina sau nu, consumul variaza intre 200 si 600mA ! Am comandat un motor nou (cand am desfacut motorul s-a dus si garantia), sper sa ajunga in vreo doua luni.
Bag de seama ca am (re)inceput hobby-ul cu stangul !
In fine, ati mai avut careva probleme cu motoarele de la Roco ? Sa moara subit de noi ? Nu cred ca a rulat mai mult de doua ore.
 
frate,imi pare rau de ce ai patit.eu nu am probleme cu a mea.si mai stiu doua persoane care au locomotive de la roco TT,si care le ruleaza destul de mult si nu au nici o problema.cred ca este un caz izolat,si imi pare rau ca se intampla la tine.
Marian.
 
Desi simpatica Ludmila inca nu a primit motorul cel nou (sper ca intr-un final sa ajunga) nu a fost parasita, si garnitura pe care o va remorca a primit un vagon nou, epoca V, inmatriculare MAV.



 
Ura, ura, ura !
In sfarsit, dupa cateva luni de asteptari :fluierat: a sosit si motorul cel nou pentru locomotiva cea veche :D

Ingrijit ambalat de cei de la CROCO :lol:


si cu grija scos din ambalaj de mine


nou si vechi impreuna


Na ghinion, ca s-a pus umbra fix pe motorul nou. :-?
Pacat ca intre timp am renuntat la TT, asa ca noua locomotiva Ludmila (e noua daca are motor nou ?) va ajunge la rubrica de vanzari.

Sporuri in toate !