REEKS 59

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

gicu

Well-Known Member
22 Aprilie 2008
297
1
Tg-Jiu
hobby-trenulete.blogspot.com
WEBSITE
http://hobby-trenulete.blogspot.com/
YAHOO
cornea.gigi
LOCATION
Tg-Jiu
De curind am achizitionat 2 locomotive care circula prin tarile flamande , doua locomotive diesel ;
REEKS 59 apartinind cailor ferate belgiene ( SNCB)
si o locomotiva diesel din clasa 2500 apartinind cailor ferate olandeze(NS)
locomotivele sint produse de ROCO una epoca IV ,iar cealalalta ep. V.
Au detaliile amanuntite , se vad inclusiv niturile , au lumini alb-alb , volante , actionare pe un singur boghiu, cuplare normala , si se pot pregati pt. digital.
Amindoua ruleaza foarte silentios , dar mai puternica este cea din clasa 2500 (NS) . Sint niste locomotive dragute , dar ma gindesc sa le schimb infatisarea dindu-le alta culoare. Acestea sint printre ultimele noutati pe 2008 aparute de la ROCO.
Sint locomotive care vor trage la greu marfarele din regionala mea.



si cea din clasa 2500(NS)
 
Pai daca le schimbi culoarea pierzi autenticitatea modelului! Acum, ce sa-i faci daca asa au fost ele vopsite in realitate. Eu iti propun sa le lasi asa ,mai tarziu poate iti va parea rau.
 
io cred ca-ti cam place galbenul...La locomotiva NS cred ca ar merge ceva vagoane scurte dar nu galbene, ci albastre.
Toate bune!
 
Nu-i vorba ca-i place galbenul...

Daca ai fi fost vreodata in Olanda, descopereai ca acolo culoarea traditionala ale cailor ferate olandeze (NS =Nederlandse Spor) este aceasta. Toate trenurile sunt vopsite galben! Deci, daca vrei sa schimbi culoarea cu altceva, vei obtine ceva ne-autentic. La fel, daca locomotivei galbene ii pui in "spinare" niste vagoane albastre.

De ce nu verzi, rosii sau gri, ca tot se poarta pe aici garnituri gri? :p
 
si eventual vagoanele sa apartina NS si respectiv SNCB....... :twisted: :roll: