reconditionare trenulet

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

diesel77

New Member
20 Mai 2010
1
0
cluj napoca
LOCATION
cluj napoca
Buna ziua, detin un trenulet de marfa facut la 9 mai Lugoj, care are niste probleme legate de motorasul electric si elementele de rulare, imi puteti recomanda de unde sa achizitionez un motoras nou, si eventual elemente de rulare noi. deasemenea va rog sa-mi spuneti daca stiti, cate elemente de sina erau in set, eu mai detin 16 buc....multumesc
 
Ar fi fost utila o poza. Au fost 2 tipuri de locomotive, una cu 2 osii si una cu 4.
E destul de nasoala reparatia la astea. Depinde si ce probleme sunt. De cele mai multe ori se stricau gumele ce faceau legatura intre osii si motor. Si nici motoarele nu erau prea stralucite.
Nu-mi dau seama ce probleme ar fi la "elementele de rulare". Dar daca ne arati niste poze cu problemele, poate se rezolva.
Sincer, sfatul meu e sa le lasi asa cum sunt, ca piese de colectie, pentru ca reparatiile (mai ales la motor) sunt destul de dificile si n-o sa gasesti un motor corespunzator cu care sa-l inlocuiesti.
In locul tau as incepe sa-mi caut niste locomotive mai noi.
Legat de sine, nici eu nu mai stiu, vezi daca alcatuiesc un oval complet. Dar din nou te sfatuiesc sa-ti iei uneloe de tip nou.
 
in set erau 16 sine care se asabmlau in cerc.
legat de functionarea locomotivei te-as putea ajuta cu una alta.