Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Florinn

Administrator
Membru personal
Super Moderator
Trenulist
17 Ianuarie 2006
5.547
16
Cluj Napoca / Bucuresti
www.trains-addicted.ro
WEBSITE
http://www.trains-addicted.ro
YAHOO
bogdannf
LOCATION
Cluj Napoca / Bucuresti
Mesaj adresat administratorilor forumului,

la rubrica "anunturi intalniri sau expozitii" au aparut mai multe subiecte legate de trenurile reale, ma bucur sa vad ca apar si asemenea subiecte insa nu cred ca e locul potrivit unde sa apara, am putea infinta o sectiune dedicata trenurilor reale?
 
AM SI EU O PROPUNERE!
poate s-a mai scris sau s-a mai propus dar cred ca ar fi benefic pentru FORUM ca la rubrica aceea din stinga jos unde apar toate subiectele unde s-a postat cel mai recent sa nu mai apara subiectele legate de vinzari - cumparari. asta nu intereseaza pe toata lumea !!!! :-? cei interesati de acest lucru vor verifica direct la rubrica respectiva daca exista mesaje!!!
cred ca ar fi bine sa va ginditi la treaba asta :!:
 
Acea rubrica preia automat cele mai recente posturi; este un script care pe mine unul nu ma deranjeaza deloc dar poate mai sunt si altii care sunt de parere cu tine.
 
inteleg fenomenul dar asa cum a fost programat se poate si reprograma!
si acum sa ma explic la ceea ce am vrut sa spun:
in coltul din stinga jos apar ultimele 20 de postari. daca oamenii doresc sa vinda si sa cumpere e foarte normal si firesc. atunci apar discutii. rubricile contin subiecte flexibile, preturi care variaza, explicatii si alte chestiuni legate de problema comertului. de aceea e posibil ca la un moment dat in coltul din stinga jos sa avem majoritare subiectele legate de acest fenomen si nu asta e scopul FORUMULUI. de aceea am facut propunerea de mai sus si cred ca este indreptatita.
 
Dorine n-am ce face, asa cum a scris si sebi apar ultimele 20 de posturi automat, apareau 30 dar am cerut eu sa fie reduse.
Chiar multe vanzari nu sunt, discutiile pe marginea acestora sper sa se faca de regula PM. Dar ce pot face, e sa sterg posturi de genul "s-a vandut aia, au mai ramas astea" :p , atata vreme cat nu apar schimbari de preturi, sau updatarea postului ce se apropie de 2 luni, asa nu o sa mai apara posturi aiurea la vanzari. :-?
rally
 
Deci Dorele, pe cactusi.com, apare cursiva si daca nu esti autentificat, cu ultimele 30 mesaje, care sunt publice. Cred ca si pe Cartula.
La noi , toate posturile sunt setate "public" sa poata fi citite, dar sa nu poti scrie fara autentificare. Sunt foarte multi care doar citesc si nu-si iau inima in dinti sa scrie ...
 
Sunt de atata timp pe forum .... dar nu am dat niciodata importanta acestui SCRIPT pentru care va faceti atatea probleme.
Discutia se suspenda :D :D :D :D

Just kidding!

Weekend placut !
 
Scuze pentru ca postez aici, dar ma leg de o problema asemanatoare. Nu pot intra de acasa pe forum si ma deranjeaza mult pt ca acasa am timp mai mult sa citesc pe indelete.
Pot intra pe site la jucarii.com .ro, iar pe forum apare ca si cum ar incarca, apoi mesajul "DONE" fara sa se vada nimic pe pagina.
Providerul de net spune ca nu e nimic in neregula de la ei.
La mine nu sunt schimbari nici de protectie nici de securitate.
Singurul loc in care nu pot intra pe net este forumul de la jucarii.
Daca are cineva idee cum pot rezolva va rog sa-mi dati un sfat.
:( :( :( :( :( :( :( :(

[email protected] ori pe mess endo_ro

Multumesc !!
 
IonutTrif a spus:
O sa vedeti curand noua structura a forumului. Este muuult mai organizata si speram ca fiecare va gasii usor informatii utile. Asa cum propuneati vor aparea articole blocate in sectiunea Tips & Tricks . Putintica rabdare...

Reiau ce am mai scris

Eu zic sa nu blocati subiectele gen Tips & Tricks si sa faceti cum au facut cei de pe cartula.
Dupa ce un subiect cu informatii utile a fost intors pe toate fetele, cu deraieriele inerente de la tema - sarea si piperul ca mai trebuie sa si radem - subiectul se ia se "perie" si se transforma intr-un articol care este de sine statator adica nu mai poate interveni nimeni decat sa-l vada, sa-l copieze, sa-l tipareasca fiind in format PDF.
Rubrica de ARTICOLE pe bara din stanga unde sunt Galerie si celelalte sau unde o sa fie fie puse in functie de noul desen al paginii forumului.
Zic ca este mult mai util si mai elegant altfel o sa se caute prin forumuri dupa informatii ca pana acuma. Nu le poti trece pe toate la anunturi sau lipicios si sa tina "fruncea" unui capitol ca tot nu se vad in pagina de start.

p.s.Este vorba inclusiv de subiectele care prezinta realizarea de modele sau machete unde se face vorbire de la kitul de baza la modificari, asamblare, tehnici de realizare pana la finalizare.
 
@Ldh propunerea ta este foarte buna, anumite subiecte le vom face articole, spui foarte bine in ceea ce zici, insa nu cred ca e bine sa le facem pe toate. Daca le facem pe toate va fi totul mult prea stufos si va fi la fel de greu de cautat in ele.
Trebuie sa selectam foarte bine informatia.

Consider ca ele trebuiesc foarte bine puse pe categorii, astfel incat un om nou sa gaseasca usor informatiile utile pentru un incepator.

Unul mai avansat sa gaseasca chestii noi pentru el la rubrica corespunzatoare, etc.

Avand in vedere ca weekendu asta va fi foarte plin la Cluj, nu vom putea lucra chiar zilele acestea la noile modificari, insa ele se vor vedea incepand de saptamana viitoare.

Asteptam si alte propuneri ;).