Pozeaza cineva la Fetesti?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

kltrainlover

Well-Known Member
Trenulist
21 Octombrie 2007
329
1
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Salutare tuturor!
Doresc sa stiu daca este pe acest forum vreun pasionat de trenuri din Fetesti (jud. Ialomita) sau care poate poza matrerial rulant in acea zona.
Vreau sa obtin niste poze cu 4 vagoane de dormit de epoca IV care au fost in compunerea parcului CFR pana acum cativa ani. Vagoanele se afla la iesirea din gara Fetesti ( cam la 1 km) pe o linie moarta paralela cu magistrala Fetesti - Bucuresti, la vreo cateva sute de metri dupa punctul (trecut cu albastru pe harta) in care se desparte magistrala Fetesti - Bucuresti de magistrala Fetesti - Buzau. Pe harta postata mai jos am indicat pozitia aproximativa a vagoanelor reprezentate cu rosu
Vagoanele sunt vopsite albastru deschis si sunt in numar de 4 despartite la mijloc de un LDH (trecut cu maro pe harta). Sunt vagoane de serie 60-41 sau 70-50. Eu le-am vazut la sfarsitul lui iunie 2008 cand am trecut cu R936 Oradea - Mangalia pe la vreun kilometru si ceva distanta de ele.
Eu locuiesc in Cluj si datoriile familiale pe care le am nu imi vor putea permite niciodata sa fac o excursie pana la Fetesti doar pentru a poza patru vagoane. De aceea apelez la posibilii pasionati din zona sau care au de gand (din interesul lor ) sa calatoreasca acolo iar "colateral" ar putea poza si aceste vagoane. Ma intereseaza , in primul rand, sa se vada din poze SERIILE ACESTOR VAGOANE si STATIA LOR DE DOMICILIU.
Daca cineva ma poate ajuta cu asa ceva astept mesaj privat inainte de realizarea pozelor.

 
Uite ce am gasit eu acum 2 saptamani la Deva:

Un unghi mai bun nu am avut.

 
Salut Florine!
Merci pentru aceasta postare. Am detectat si eu un 60-41. E stationat in gara Cluj. Si inca la vedere. Numarul de serie 51 53 60-41 110 - 9, statia de domiciliu e Satu Mare. Vreau sa-l pozez cat de curand.
 
mai,este mai usor dai de rotita de la mouse in jos si in sus decat...dar ce mai conteaza....doar e forum,nu?
 
:( si a sters pozele....pacat,cu asemenea atitudini nu se ajunge nicaieri.

@sogard_2003

postul tau imi atribuie cuvinte ce nu imi apartin :p
 
Treaba asta m-a lasat fara cuvinte...nici nu ma mai intreb de ce le-a sters sau daca le-a sters.Oricum ii multumesc pentru scurta amabilitate.
Sunt sigur ca kltrainlover se v-a supara pe mine.Asa ca daca l-am deranjat cu ceva imi cer iertare.
 
E trist ca unii oameni, cand posteaza e pun forum, in loc sa se gandeasca ca mesajul lor poate fi imbunatatit, ei se asteapta sa lise ridice statuie, iar daca sunt criticati, atunci se retrag.
Asta e, daca unii s-au nascut perfecti si deja invatati, atunci sa se duca acolo unde sunt apreciati.