Pasarela home made

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Prognosis

Well-Known Member
Trenulist
21 Iulie 2007
1.345
1
Slobozia
trenulete.info
WEBSITE
http://trenulete.info/
LOCATION
Slobozia
YOUTUBE
Prognosis
Pasarela home made

Lucrarea este executata din bete de chibrituri brute (fara maciulie) ca material de baza. Puntea este confectionata din fasii de bagheta de modelism din tei, de 5 mm latime pe 0,5 mm grosime. Partea de dedesubt este ramforsata cu grinzi din bete de chibrituri.
Bordajele au rama tot din bete de chibrit. Pentru a lucra mai usor am folosit banda de hartie adeziva ceruita (pentru vopsit), pe care am montat bucata cu bucata fiecare piesa din ansamblu. Mentionez ca nu am avut un plan determinat si desenat anterior. Am lucrat direct, pe baza masuratorilor facute pe diorama si privind diferite poze cu pasarele (destul de scumpe) din comert. Economia este evidenta si bucuria mult mai mare cand faci un lucru cu mana ta!


Mai multe detalii si explicatii despre PASARELA.
 
Felicitari Prognosis,
O realizare excelenta!!! Arata foarte bine :lautar:
Lucratura complicata si ingrijit executata.

La cat mai multe realizari home-made! :aplauze:
 
foarte frumos ...domnule Prognosis, se vede munca depusa....eu as completa si cu un acoperis ca sa nu se aruce nimeni in fata trenului :D
 
Felicitari! forma e frumoasa si sigur a fost o lunga manevra de migaleala.Daca se accepta o mica obiectie?: e cam inchis la culoare sau din cauza aparatului foto?
eu as fi vopsit-o intr-o nuanta mai deschisa. Structura faina, spor la lucru!
 
o intrebare....ptr domnul prognosis...cu ce ati lipit betele...am incercat cu aracet dar la vopsire se dezlipesc!!!