Oravita - Anina

Amiralul

Active Member
17 Mai 2009
150
0
Resita
http://www.caon.ro/stiri/im:caon:news-caras/articol/si-parerea-ta-conteaza/cn/news-20090922-07232314
Ce ar fi sa ne mobilizam si noi si sa dam un telefon,cine stie,poate se intimpla minunea! :)

Amiralul

Active Member
17 Mai 2009
150
0
Resita
http://www.caon.ro/stiri/im:caon:news-caras/articol/templierii-vor-semmering-ul-banatului/cn/news-20090924-05464794
Vezi,citesti dar imi vine sa rid...cavalierii templieri :D :D :confused:

Big_boy

Well-Known Member
9 Ianuarie 2009
458
7
53
Timisoara
Salvati linia Oravita - Anina !!!

<t>In data de 27.09.2009 in cadrul emisiunii intitulata „Restaurare” urmeaza a se difuza pe postul public de televiziune TVR1 la ora 17:10 un reportaj despre linia de cale ferata Oravita - Anina care este o portiune a celei mai vechi cai ferate din tara . Reportajele difuzate in cadrul acestei emisiuni urmeaza a fi votate prin SMS de pe telefoanele mobile urmind ca in functie de clasificare reportajul sa obtina repartizarea unor finantari pentru promovare si dezvoltare .<br/>
In aces sens facem apel la toti pasionati de cai ferate pentru a vota prin SMS reportajul aferent liniei Oravita - Anina acest fapt putind conduce la obtinerea de fonduri europene necesare pentru intretinerea si promovarea acestei minunate si unice linii de cale ferata</t>

Big_boy

Well-Known Member
9 Ianuarie 2009
458
7
53
Timisoara
Salvati linia Oravita - Anina !!!

<t>Pentru a salva superba linie montana Oravita - Anina , votati prin SMS la nr. de telefon 1388 cu cifra 2 sau formati pe telefonul fix la nr. 0900160440 , tarif 0,95 Euro ( cu TVA )</t>

d0ru_b

Well-Known Member
9 Noiembrie 2008
364
0
Cluj-N / Lugoj
YAHOO
doru_basaliga
emisiunea e acum in reluare pe TVR CULTURAL ! cam in 10 minute incepe reportajul despre Anina Oravita. Nu uitati sa votati !

WeepingEye

Well-Known Member
24 Noiembrie 2008
266
0
Bucuresti
Am vazut reportajul! E de tot cacatul, avand in vedere ce comoara este acea linie! Oricum, votul nu trebuie sa fie influentat de calitatea reportajului.

srazvi

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2016
1.095
0
Arad
Am doar doua probleme
1.Reportajul nu prea ne ajuta, cineva care nu a mers in zona nu va fi comvins sa voteze, ori noi oricat de uniti vom fi tot o mana de oameni ramanem, nu putem misca muntii doar daca vine un cutremur :p
2. Daca e turism isi baga coada diavolul intruchipat in va_a blonda numita Udrea :-x

Amiralul

Active Member
17 Mai 2009
150
0
Resita
Si eu m-am mirat,a vorbit mai mult de farmacie si de teatru,care este superb restaurat,si despre linie mai putin.Asta e,votati ca nu faceti avere cu un euro si in rest sa tragem sperante!!! :-|Macar locomotiva sa o repare,cu cfr slabe sperante.

srazvi

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2016
1.095
0
Arad
Da, marea problema cu aburoasa 50065 era ca dupa ce se chinuie cei de acolo s-o intretina, vin nesimtitii de la societatea nationala de antiturism feroviar si mai pun o stampila pe ea, de parca ei ar avea vreun merit :-x

shoppy

Well-Known Member
Trenulist
2 Mai 2007
655
0
Bucuresti, s. 1
YAHOO
shoppy_0
Pai daca a fost prezidat de domn inginer Radu "Erata" Belu, ce va asteptati. Cand a ajuns la valoarea turistica nu a reusit sa ofere nici o cifra, nici un numar de trenuri sau pasageri zilnic, doar un castig "inestimabil", de parca investitorii sunt niste ageamii pe care ii ametesti cu povesti de adormit copii.

Dr2005

Well-Known Member
Trenulist
4 Mai 2008
1.369
1
Bucuresti, Sect.6, Drumul Taberei
www.transportromania.trei.ro
WEBSITE
http://www.transportromania.trei.ro
YAHOO
ro_dr2007
Eu sunt cel mai fericit... la mine nu se prinde TVR 1 (c㒠am anten㒠colectivă’) şi nici Cultural, decât TVR 2 :lol:

Nu ştiu de ce am vaga senzaţie c㒠singura salvare a acelei linii vine de la Braşov şi se cheam㒠RC-CF & Regiotrans. Dac㒠ră’mâne la C.F.R. ... se va alege praful (ca fapt divers şi off-topic, am trecut azi peste linia Că’ciulaţi - Snagov Plaje... ruginită’, cu multe şuruburi lips㒠şi plin㒠de buruieni). Am cotizat şi eu cu un euro la bugetul unei televiziuni pentru care plă’tesc abonament deşi nu o pot urmă’ri (!), dar m㒠îndoiesc c㒠se va rezolva ceva.

shoppy

Well-Known Member
Trenulist
2 Mai 2007
655
0
Bucuresti, s. 1
YAHOO
shoppy_0
Pai scoate si tu o sarma pe geam, ai ratat cea mai mare satisfactie, in Anina i-a prins ploaia si l-a facut ciuciulete pe domn inginer :D .

dantm

Well-Known Member
Trenulist
5 Martie 2008
1.963
47
shoppy a spus:
Pai scoate si tu o sarma pe geam, ai ratat cea mai mare satisfactie, in Anina i-a prins ploaia si l-a facut ciuciulete pe domn inginer :D .
Da, dar l-a asteptat fanfara!

Si daca nu ma insel linia de Anina nu e pe lista de neinteroperabile.

Dr2005

Well-Known Member
Trenulist
4 Mai 2008
1.369
1
Bucuresti, Sect.6, Drumul Taberei
www.transportromania.trei.ro
WEBSITE
http://www.transportromania.trei.ro
YAHOO
ro_dr2007
Am vă’zut printre purici. Aveam o anten㒠de cameră’, da' nu ştiu ce am fă’cut cu ea. Faza tare e c㒠am ditai LCDul... pe care prind 4 programe TV (sunt singurul din bloc pe antena colectivă’... normal c㒠n-o mai repar㒠nimeni, c㒠celelalte 65 de aparatamente nu o folosesc; presupun c㒠trebuie un amplificator de semnal pentru frecvenţa TVR1.)

srazvi

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2016
1.095
0
Arad
shoppy a spus:
Am gasit o gramada de ore de difuzare pe toate 5 posturi platite de noi din abonamentul ala obligatoriu:
Restaurare
TVR 1: Marţi (29 Septembrie) 12:50
Miercuri (30 Septembrie) 12:50
Joi (1 Octombrie) 12:50
Joi (1 Octombrie) 0:00
Vineri (2 Octombrie) 7:50
Vineri (2 Octombrie) 12:55
Vineri (2 Octombrie) 0:00
Sâmbă’t㒠(3 Octombrie) 12:50
Duminic㒠(4 Octombrie) 23:00

Restaurare
TVR CULTURAL: Joi (1 Octombrie) 15:05