O mica diorama

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

liviu91

Active Member
27 August 2008
196
0
Arad
LOCATION
Arad
Diorama are ca tema al 2-lea razboi mondial si a fost facuta in scopul de a fi prezentata la un proiect pentru scoala.

Scara pot sa zic ca e aproximativ 1:32. Soladii sunt dintr-un set pentru copii.

Urmeaza sa ii retusez si sa ii pun pe diorama.

Acum poze:





 
Ei uite ca sunt si altii care nu s-au cantonat, impotmolit, intepenit numai la trenulete :D

Frumos lucrat si interesanta tema.
Astept continuarea si dupa aceea carcotim, cu o mica exceptie, sarma ghimpata

O idee ca pentru scara 1/32 cred ca nu este nicio problema daca la 1/72 merge :wink:

http://www.cartula.ro/forum/Sarma-ghimpata-t2978.html

Spoor!

:cafea:

L.E. Uitai sa zic ca am vazut-o pe viu la o intalnire a baietilor. Daca in poze "pare" imensa te asigur ca nu este asa
 
Chiar am vrut sa o fac ca in realitate, dar nu am stiut cum.

Multumesc LDH!

O sa incerc metoda :D
 
zilele trecute ii spuneam unui modelist care a construit o macheta a unui blindat,ca poate decora copertile cartilor lui sven hassel.macheta lui este foarte reusita.acum cred ca v-a trebui sa ii spun sa iti lase si tie jumatate din ele.dupa parerea mea este foarte reusita diorama ta.daca rezolvi problema cu sirma ghimpata,o iasa perfect.eu te felicit de acum si astept si continuarea.
spor la lucru.
 
Multumesc Jeli!

Si au aparut si soldateii. Nu sunt de cea mai buna calitate, deoarece sunt luati dintr-un ste pentru copii. Mai am de facut sarma ghimpata si putin de lucrat detalii





 
Felicitari liviu91 ti a iesit foarte bine , in legatura cu soldatii mie mi se par ca arata destul de bine si oricum ai zis ca e pentru scoala asa ca nu stiu profesorii ce e de calitate si ce nu in modelism .Spor in contiunare si astemptam poze cu sarma ghimpata :wink: