Noutati 2012

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iti multumesc mult de tot pentru link-uri. pentru mine si nu numai sigur e o veste buna, deoarece eu am incercat de mult sa fac rost de vagoana de clasa a 2-a albastre si a fost putin "dificil" sa zic asa. pretul e putin mare dar voi face sacrificiul sa le iau ....
 
Am apucat sa vad catalogul pe 2012 si intr-adevar erau vagoanele cfr pe una din paginile din stanga. O fi fost vreo "scurgere neautorizata de informatii ?" ....
 
am vazut pe undeva un flyer de vreo 8 pagini cu noutati 2012 de la roco, very early edition
bine ca ai pus tu pozele cu cfr-uri, ca astea ma interesau, cam scumpe totusi avand in vedere ca ce-am vazut pana acum era la calitate de detalii inferioara sa zicem unui af
portofelul meu simte intepaturi in inima, deja l-au cam luat palpitatiile :D
 
cred ca problema cea mai spinoasa este raportul calitate pret. m-a usturat buzunarul cand am luat setul de 3 vagoane de la AF dar macar am fost multumit de calitate. nu detin momentan produse roco, asa ca as fi curios sa stiu cam care e calitatea lor.
 
mity a spus:
Oare au fost la CFR garnituri de calatori cu vagon cl1 + cl1/2 si cl2?
da, cand eram mai mic am calatorit cu asa ceva. daca imi amintesc bine, erau intr-un tren spre timisoara cu vagoane spre resita. cine mai are mersuri din perioada anilor '90, daca ar putea verifica diagramele trenurilor...
 
Vagoanele Y sunt ep VI, facute dupa poze de anul trecut deci nu ne intereseaza compunerile vechi.

Au circulat garnituri curate de Y-uri, 6-7 vagoane din care 1 era 19-50 / 39-50 iar restul 20-50. Pana anul trecut a circulat o garnitura formata numai din 39-50, erau 5 vagoane.

Personal Brasov - Bucuresti in 2009



Anul acesta circula pe Bucuresti - Beograd 3 Y-uri, 2x 20-50 si 1x 39-50, mai atasam un 71-31 albastru de la Roco, 3 AVA 200 rosii si avem trenul "Bucuresti" 361 Beograd - Bucuresti Nord cu ramura Timisoara - Bucuresti Nord.

Sper ca Roco sa nu puna placutele cu ruta ,ca sunt 3 rute diferite si nu avem ce face cu ele.


De la Fleischmann, Gvwh epoca II in catalog e aceasi poveste cu cisternele si berea, e un model photoshopat, sa nu carcotiti pana nu iese modelul.
Speram la mai multe modele ep II :-x


Uite asa trec si eu la N cu cele 3 seturi "Nachtzug Dacia" si locomotiva OBB 1114 Gysev 1047 "Joseph Hayden", in sfarsit ceva CFR (nu numai un vagon) si pentru cei la N. Acuma toata lumea are de unde alege.
 
din cate stiu (s-ar putea sa ma insel) vagoanele tip Y de clasa 2 au 10 ferestre, nu stiu daca vagoane de clasa 1 (9 ferestre) au fost transformate in clasa 2
 
Bestial "Personal Brasov - Bucuresti in 2009" postat de gam3; in special detalierea vagoanelor si mai ales culorile vagoanelor! Beton! :confused:
 
Legat de noutatile prezentate, nu am vazut pe niciunde estimarea datei aparitiei, in ce semestru....