Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

Am inceput sa murdaresc cladirile. Pentru inceput o gara PIKO, acoperisul remizei, turnul de apa si un mic canton. Trebuie sa termin remiza si sa trec la case.







In sfarsit am si un tapet/poster.

E Auhagen. Inca nu e tot pus,am numai pe latura de 1.25 m.

Nu am nici timp si nici PFL sa pun restul, pe latura de 2.5 m

Asa arata tapetul:













Incepe sa arate altfel :D :D :D
 
Va multumesc.

Arata altfel cu tapetul :D .
In rest am de munca....se si vede in unele poze ca e inca santier.
 
ei, ehei... cum spuneam si cand am primit imaginile pe mail, alta viata cu fundalul!

uite asa incet incet incepem sa ne credem transpusi la 1:1 (adica 1:87) pe diorama ta! :)
 
Salutare,

Am terminat cu posterul.

Pentru nu a pune direct pe perete sau pe carton am preferat sa folosesc PFL de 3mm, din cel ce se foloseste la dulapuri. Am lipit posterul pe PFL cu un lipici lichid pentru hartie.Am dat cateva gauri in perete si gata fundalul.

Enjoy









 
Salutare,

Va prezint noutatile lunii aprilie.

2 vagoane OBB de la Roco.
Ambele 1:87 exact.

Vagon cl 2 Bmz OBB in schema de vopsire Rolf RĂźdiger



Vagon cl.2 Bmz OBB in schema de vopsire Komfort 1



 
Florine, schema de vopsire in care se afla vagoanele dupa Upgrade este numita "Rolf Ruediger"... unele au facut Upgrade cand erau inca in K1, insa pana si Roco foloseste denumiri inexacte...

de fapt Upgradingul a inceput spre 1998-99 si schema Rolf Ruediger a aparut din 2001 incoace...
 
interesant de remarcat de asemenea ca e vorba de doua vagoane dupa UIC-Z1 (climatizate) aproape identice insa cu origini foarte diferite... 21-71 este un Eurofima original, din cele 80 de Bomz (mai tarziu Bmz) comandate la Jenbacher in comanda globala Eurofima in 1974 si livrate in 1978 cu boghiuri Fiat... iar 21-70 este un Z1 construit de Jenbacher Werke din initiativa proprie in 1977, cu boghiuri locale... adica practic copia de Eurofima a fost livrata la OBB inainte de original (abia in 78)! :)
 
Salutare,

Am montat lumini la vagonul cl 1 si WLABmee.

WLABmee:



cl 1 a primit si calatori:


EC 43, WLABmee,Bc,Bc,B,A




Curand trebuie sa soseasca si WLABmee-ul MU si alta garnitura de persoane CFR va fi completa.

2 semafoare de la FUGgERth

 
Florine,

MU, T2s, in curand poate si un WLABmee Hansa... Bcm, Bc 59-50... insa ce faci cu vagoanele clasa? doar un A si un B? :D
 
Pentru vagoanele clasa rosii mai am un MAV B care va ajunge CFR. Si atat cu Y-le rosii.

Am sa vad cand gasesc modele de la Roco si SACHSENMODELLE sa fac o garnitura cu Bemm si Aemm. Si daca tot vorbim de vagoane rosii poate si un A9.
 
ca vine vorba de Aeem (nu Aemm si Bemm, ca 2 M-uri in cod UIC nu inseamna nimic! :D ) nu se gaseste nici unde... :(
 
Pai atunci sper la o reeditare din partea Roco.