Montagne russe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cum astazi am avut foarte putin timp m-am ocupat de iluminarea unui vagon. A iesit cu lumina slaba asa cum imi doream. Nu-mi place felinar pentru ca nici locomotiva nu are lumini puternice si era urat sa faca vagonul mai multa lumina decat farurile locomotivei. Cam asa a iesit. Ce ziceti?


Ce nu-mi place sistemul de placute luat de la Rally care nu capteaza curentul cum trebuie de la sine. Voi fi nevoit sa dau 11 euro pe seturi de ilumint vagoane care au perii super, nu dau nici macar o intrerupere. Stiti cumva in Bucuresti unde le-as putea gasi pe stoc, fara sa fac comanda sa-mi vina intr-o luna?
 
divizia a spus:
Ce nu-mi place sistemul de placute luat de la Rally care nu capteaza curentul cum trebuie de la sine.

Pai si dai 11 euro pe altul de nou pentru niste table? incearca sa schimbi captatorii cu placutele elastice de la contactele dintr-un releu stricat,din intrerupatoarele vechi de prin pereti....sigur ai si un condensator pe langa leduri?
 
Si mai au o problema aceste lamele. Nu ai cum sa le fixezi pe boghiu si se rotesc, iar ca sa le lipesc mai mare tigania....
 
Si mai au o problema aceste lamele. Nu ai cum sa le fixezi pe boghiu si se rotesc, iar ca sa le lipesc mai mare tigania....
Ma doare sufletul cand ii arat cuiva ceva, il invat, ... dar el uita si doar se vaita.
Ce ai vazut la mine era cu banda dublu adeziva. Sau cu acel scoth argintiu.
Sau lipesti firul pe lamela, dai o gaura excentrica in boghiu si nu mai misca.
http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=ES011
Sau inventezi altceva :roll:
 
Eu am impiedicat rotirea lamelelor fata de boghiu fixandu-le de acesta cu sarme subtiri (tip covrigi :D )
 
M-ai inteles gresit, nu asta a fost intentia mea, de a denigra marfa cumparata de la tine si mai ales aici unde toata lumea e multumita de prestatiile tale. E posibil sa ma fi exprimat eu prea brutal, dar nu asta a fost intentia mea ci mai mult un strigat de ajutor din partea unui incepator cu "doua maini pe stanga". :D
Scuze, daca am provocat neplaceri.
 
Am de confectionat un pod curb si unul drept. M-am gandit din ce sa-l fac si mi-a iesit in cale o placa de parchet laminat. Tot din acest material am facut si rampa de urcare pana la pod, iar sub aceasta placa am confectionat din polistiren suportul pentru rampa. Rampa a iesit bine, dar la pod trebuie sa-i fac ceva, un parapet, un "ceva". Dati-mi si mie niste idei. Sub sina ce sa mai pun sau cu ce culoare s-o vopsesc? Sunt in ceata, risipiti-o.


Ar merge sa-i fac tot din placa de parchet o margine de 0,5-0,7 care sa vina practic ca o bordura, sau sa-i pun doua una peste alta si sa dea impresia de parapet?