Mini-diorama mea.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Garduletul l-am facut chiar din betisoare rupte dintr-un gard viu. Si e lipit cu plastic, dar e lipit bine, nu se misca deloc. Acum am mai facut un gardulet si pe partea cealalta a sinei, dar mult mai lung. Aceeasi metoda.

Dupa cum ai observat, minidiorama e facut pe bucati de parchet laminat, lipite intre ele pe latime, 3 si 3. In capete se imbina parchetul din constructie, la imbinare fiind atent sa potrivesc sinele unele in altele, fiecare la locul ei.
 
Salut omydee,
Uite niste tufe ,,home made'':



Sunt facute din smocuri taiate dintr-un pamatuf pentru barbierit , uzat. Ulterior tufele se vopsesc cu ,,tempera'' in diferite nuate de verde.
 
Vaiii, superba ideea. Arata foarte bine. Sarumana din suflet. Am sa ma si apuc de facut tufe, cat de multe. Sper sa-mi si iasa.
 
@gherghe,

daca iei rubricile la rand incepand de la "cladiri si anexe" si pana la "atelier",gasesti acolo tot ce ai nevoie pentru a construi o
diorama in cel mai mic amanunt, plus modificari de material rulant si alte trucuri pentru care multi dintre noi au pierdut timp imens.....(...)

edit by forumAdmin: "s-a facut curatenie in acest subiect, discutiile on topic pot continua"