Masini de Legenda DeAgostini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Si daca tot si-au luat unii de pe-aici Dacii, zic sa imi iau si eu...

Poze, ca astea conteaza: :roll:





Probabil ca in week-end am sa ii pun faruri si stopuri de frana :roll: . Voi vedea...
 
Eu cred ca o sa vopsesc si lamele de la stergatoare cu negru si o sa le asez mai jos- ca zici ca sunt prinse in timpul functionarii ... In rest nu as avea ce sa reprosez...
 
am luat si eu masina, cam praf dar la banii astia merge, tot imi doream o dacie 1300
din pacate nu are farurile de 1310 si nici nu e alba, dar are fix o oglinda pe partea soferului, exact cum era si "bubulina"
acuma judecand la pretul normal un model de calitate sub medie plus o fituica de cateva pagini la 25 de ron mi se pare aberant, si cel mai probabil primul numar va fi si ultimul; dar cel putin asta si-a meritat banii si daca mai dau la juma de pret atunci poate fi chiar interesant
 
Uite cum! Te abonezi, iei Trabantul si Aro la jumatate de pret, caci parca asa spun ca trimit, cate doua si primele sunt cu discount (scuze, nu stiu sa scriu in germana, si ar fi idiot sa scriu discount in germana - cunoscatorii stie :)). Si daca nu e vrajeala, modelele astea urmeaza, dupa care renunti la abonament, ca cica si asta se poate. Desi ceva trebuie sa fie teapa, ca vorba aia, nu suntem in Elvetia... :D
 
@Endo_ro: hmm, sa ma mai uit pe conditiile de contract, ca suna bine
si eventual dupa aia ma mai abonez si de la servici cand apare ceva interesant :D
off ... daca n-am fi romani sa ne gandim numai la shmenuri, dar pe de alta parte, daca se poate de ce nu ? mai ales ca la jumatate de pret sa zicem ca ar fi rezonabil (cel putin pentru aro si pentru trabant, restul nu am vazut nimic sa ma incante)
 
Da-i un argintiu pe toba de esapament
... si nu uita cu ocazia asta ornamentul de la prag (da mai bine)...Iar cei cu mana fina ar putea evidentia gaurile de la jenti. Totusi astea cu tampoane mari la bara nu aveau lampi de marşarier.

Lista cu modele dar si ordinea de aparitie vad ca este diferita prin tarile din jur. Oricum parca am vazut si un IMS (ma rog Gaz-ul dupa care s-a facut primul IMS, pentru ca ARO M461 e cu totul altceva)
 
Sincer am vazut aro in auchan si mi se pare destul de praf, foarte posibil si din cauza culorilor cam mono. Trabant nu am vazut pana acuma, dar am inteles ca e destul de reusit. Le astept si eu cu interes, ca am ascultat sfatul vostru si mi-am facut abonament (cel mai probabil pentru cele 2 numere).
In schimb am inteles ca numarul 5 va fi cu dacia 1100, nu lada cum era inainte. Imi pare rau ca nu le-a dat prin gand sa puna in calup dacia 1100 cu lada (1500 parca), poate mai puneam de inca un abonament :D.
.
 
Urmatoarea va fi VOLGA (care din poza nu prea ma incanta ) si pe urma DACIA 1100 .
Referitor la ARO este exact culoarea si masina reala 8)
Eu nu am desfacut cutiile ca sa evit praful si astept raftul de la ei dar am inteles ca se poate scoate prelata si inauntru are scaune si banchete foarte bine realizate .

 
exact, daca era lada in loc de volga ... deja ar fi fost frumos
iar la dacia 1100 parca o vad alba sau gri deschis (cred ca era un alb murdar) ... asa aratau marea majoritate a masinilor de "zum zum" (ca asa ii ziceam la dacia 1100 cand eram mic)
 
Corect este culoare unt(grasime 65%) :D , acum fara gluma 90% din Daciile 1100 fabricate la Colibasi cu piese frantuzesti au fost culoare unt-galbui .
Acuma si Lada tot ruseasca a fost dar parca se mai gasea si ceva din Fiat .
Volga din ce am auzit ar fi avut ceva urme germane la origine dar tot ruseasca .
Si eu as fi preferat Lada si cum si una si alta au circulat si inca mai circula in tara poate o vom cumpara :D