Macheta statica HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

ciupy33

Member
29 Ianuarie 2010
31
0
Tecuci
LOCATION
Tecuci
Am inceput sa lucrez la o minidiorama statica.
Vreau sa realizez un tronson de linie electrificata cu trecere peste un pod.
Pe langa sina trece si strada evident mai jos decat sina.
Poze:





Am incercat si stalpul de catenara pe care l-am realizat(vezi pag 3 din topicul http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=9186291862)



Am mai lucrat putin
Poze:



Aici e locul dintre zid si strada:


Alte poze:




Fiind plecat la bunici am luat macheta si am trecut la treaba.
Uitati ce a iesit:





 
De mult timp nu am mai facut nimic ,dar, am reluat lucrarile la macheta

Niste poze :















P.S:Sunt pete pe carosabil dar ele se vor remedia imediat dupa ce voi termina de pus catenara,semaforul si restul de copaci .Si la sine si pod la fel voi remedia situatia cu "ruginirea".

Acestea fiind spuse astept pareri si critici
 
Sincer mie imi place cum arata!
Dar eu inloc de zidul de la noch as fi facut unul acasa pt ca: caramizile alea arata mult prea simetrice.... si daca le faci tu nu le faci sa fie identice daca am intelegi!
si strada o putea face acasa din praf de piatra gri deschis cum e la mine pe modului H0e, puteai sa il presari peste aracet si sa ii trasezi linile cu vopsea alba! eu zic ca asa arata mult mai naturel :lol:

podul arata superb! imi place cum l'ai realizat! sa vedem cum arata cu catenara :p
 
@Hachez podul este cumparat ,eu,i-am dat doar weathering .La stalpii home made am renuntat in favoarea unor viessmann.Sarma de catenara o sa fie home made.
 
e frumos podul!
acum sincer dupa ce faci catenara daca poti sa lasi etapele de construire ca si eu dorescc sa fac catenara acasa dar cu tot cu stalpi dat inca nu stiu cum sa fac stalpul ca sa arate calumea voi vedea eu cum le voi face:D
spor la modul!!
 
Cine ma ajuta cu ceva?



Ceea ce este incercuit trebuie sa tai?Sa las doar stalpul faca piciorusul ala?
Am nevoie de ajutor repede!
 
o parere: ar tebui sa mai dai cu niste creta gri(pasteluri) pe sina aceea rosie...la mn a capatat o culoare foarte originala de rugina! am incercat sa las pur si simplu vopseaua rosie amestecata cu mai multe nuante,dar cel mai mult ma multumit cand am prafuito cu un gri!!! :D
 
Multumesc de aprecieri!!Ma simt multumit ca va place!
Inseamna ca am inceput cu dreptul in lumea aceasta minunata a modelismului feroviar.