Macaraua de 125 tf, cu braţ telescopic de la Roco

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
5.316
300
Iași
Noutate 2020 de la Roco, macaraua de 125 tf, cu braţ telescopic.

Din cate stiu la CFR sunt 2 macarale cu brat telescopic, la Bucuresti Triaj si cea din imagine la Pascani.
DSC_5064 copy.jpg
Roco 73035 si 73036Roco-73035.jpgRoco-73036.jpg

Atașamente

You don't have permission to view attachments. Attachments are hidden.

sesamcave

Well-Known Member
Trenulist
1 Aprilie 2016
776
17
Brexit country.
Salut,
Macaraua se poate deplasa singura, sau, printr-un singur buton de dedesubt, se poate decupla "clutch-ul " si se poate tracta, la liber, de catre orice locomotiva H0.
Macaraua este plina de inovatii tehnice, este , as zice eu, cu mult peste macaraua celor de la MaTrix.
Plus, sunt sigur ca Roco Nu vor face multe bucati ( daca fac 500 buc apoi is eu prea optimist ) si sunt sigur ca se va da ca painea calda in primele maxim 2 saptamani.
La fel s-a intamplat si cu plugul motorizat Roco, eu l-am luat acum 2 ani cu 300 £ de nou , din magazin din UK, iar acum, pe Ebay, se vinde de second hand cu 400 £ !!!
Macaraua aceasta este clar varful de gama de la Roco pentru ceva vreme de acum incolo !
Marius.

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Octombrie 2010
813
549
Bucuresti
YAHOO
contactless
Apare abia in saptamana 37 a acestui an:(, totusi este bine ca avem timp sa adunam banutii pentru ea:), asta daca mai scapam de bolesnita asta.pacatoasa.
L-am vazut intr-un clip pe Youtube pe un reprezentant Roco ca putea controla macaraua dintr-un controler de consola pentru jocuri.

Ultima editare:

cosmin78

Well-Known Member
Trenulist
28 Aprilie 2007
5.951
178
Porto/Craiova
YAHOO
cosminn78
Celelalte macarale de la Roco, cea feroviara si portuara, se puteau controla cu un joystick atasat unui modul de control. Interesant modelul, mai ales ca este si la CFR.

• Like
Reacții: sesamcave