Maşini deosebite

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mda ... un Chevrolet Impala de la mijlocul anilor '60. O legenda pe roti printre amatorii de "rable".

daca tot ai inceput cu o masina de pompieri, contribui si eu cu una.
producator American LaFrance Metropolitan, an de fabricatie 2000.

 



şi un Mercedes fain.
493b.jpg
 
Daca tot se discuta de masini deosebite pun si eu cateva imagini.

Aceasta expozitie are loc anual in, in oraselul in care locuiesc. Fotografiile au fost facute in primavara lui 2008.

Volkswagen Minibus, motor pe benzina de 1500 cmc (in spate se vede un Ford Capri, motor pe benzina de 1499 cmc, inmatriculat in 1964):


Vanden Plas Princess, motor pe benzina de 3909 cmc, ambele masini inmatriculate in 1966!!!


Volkswagen 1300 Beetle, motor pe benzina de 1285 cmc, inmatriculata in 1971:


Triumph, motor pe benzina de 2138 cmc:


Morris Minor, motor pe benzina de 918 cmc, inmatriculata la 16/05/1951!!!


Morris Minor 1000 Estate, motor pe benzina de 1098 cmc, inmatriculata in 1964:


Va rog doar sa imi spuneti daca aceste imagini prezinta interes ca sa stiu daca sa mai pun sau nu.
 
pă’i primul e un VW T1
Am surprins în trafic un Ferrari

şi o zastava
 
Rasnov, romanika :D

Masina e in perfecta stare de functionare... fabricat prin anii '50 si tinut cu grija in garaj!
 
Cand am facut armata la Antiaeriana in Bucuresti am avut pe mana un ZIL 157 cu rachete in spate si imi doresc sa vad poze cu sa ceva. Daca astazi poti face usor o poza cu un telefon in 1995 asa ceva era imposibil. La Muzeul Militar exista asa ceva?

Daca gasiti pe net postati si aici.

ZIL 157 fara rachete pe platforma
14822247kd7.jpg

foto internet

Romanesc am gasit poza doar cu semiremorca pe o singura osie, nu cu 2 cum am avut eu.



foto LIFE
 
Salutare,
Adevarul e ca si eu mi-as dori citeva poze cu ZIL 157,una dintre masinariile mele preferate.
Pina cin or sa apara,iata ce am pozat si eu pe insula Capri,acu fo citeva zile:

Se pare ca e un Fiat 1800 sau 2300 "trucat" pentru taximetrie.Oricum,pe Capri toate taxiurile sint cu tuning,decapotate si alungite si poti vedea chiar modele ciudate.
s