Locomotive clasa 63 si 65

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
A

Anonymous

Guest
uitati situatia gm-urilor de la arad

GM 910 - Functionabil
GM 920-functionabil
GM 1357 -Functionabil
GM 1363 - scurtcircuit
 
Ce crezi ca mai au mult e trait, la iasi a fost 1280 cu probleme la motor( sa bulit tot sitemul de ungere!),956 dupa 2 luni sa intors la Craiova pentru generatorul companion( nu functiona de nici o culoare, indiferent de solutiile alese pentru remediere), zic eu ca GM nu au viatza lunga :D
 
ai dreptate daca se strica si 920 foamea va fi trasa de sluzere si ldh-uri clasa 83 :D ,pentru ca pe ARAD-BRAD si BRAD-ARAD deja circula in locul lor 83-0400 si 83-0433
 
Au stricat bunatate de Sulzere ca sa faca GM-uri si acum tare ma tem ca vor avea soarta locomotivelor Alco...
Cat despre Foamea fiti siguri ca nu vor baga la ea LDH-uri , nu fac fata pe drumul de la Oradea la Cluj cu atatea vagoane dupa ele.
Daca se strica si ultimul Sulzer disponibil , pot da ca masina de ajutor un 83 dar numai pana la Oradea, dar mai degraba imprumuta un Sulzer de la Marfa
 
Si asta doar daca portocalele au primit aviz de circulatie fara mecanic ajutor, ca altfel vin 6 oameni :D.
 
Da foarte interesant, eu am fost martor nu o data la defectiunile GM-urilor, cum stau langa calea ferata. Intr-adevar GM 1357 a lovit un tir si cabina a fost distrusa, 910-le nu l-am vazut de foarte mult. Singurul GM care circula pe ruta Arad- Cluj este cel vopsit Express, dar care dupa o iarna dificila e intr-o stare neplacuta. Acum 3 saptamani, intr-o zi din fiecare saptamana garnitura de Iasi-Cluj- Arad-Timisoara a fost remorcata de un Sulzer. Imi pare rau de locomotiva GM Express, nimeni nu-i aplica o curatenie generala. Ar merita. Respect
 
ai dreptate merita foarte mult respect pentu munca ce o depune zi de zi
 
Si totusi sunetul motorului pe care il scoate GM-ul nu-l mai scoate nici o alta locomotiva din RO. :p
 
Iata o poza cu Expresul in vremurile bune, cand mai tracta garnitura de Brad. Va mai trebui sa fac o poza acum cu aceeasi locomotiva pe Iasi pt a evidentia diferenta. :lol:
 
Gm-urile se potrivesc de minune pe Brad,iar Sluzerele ar trebui sa traga Foamea ,pentru ca pe brad 920 arata mult mai bine
 
Hai ca nu e chiar asa de rau, chiar prinsese un pic de viteza (chiar daca nu poate depasi 100km/h), arata bine in acel film.
 
bine,nu am stiut ca nu am voie sa iau o informatie de pe un forum si so pun pe altul,da chair e asa mare paguba atunci nu o sa te mai deranjez
 
Ca fapt divers azi acceleratul de Iasi a fost tractat de un Sulzer destul de uzat, care cam apare la fiecare saptamana o data. Poate se pun si curata Expressul. :D