Locomotive clasa 63 si 65

A

Anonymous

Guest
uitati situatia gm-urilor de la arad

GM 910 - Functionabil
GM 920-functionabil
GM 1357 -Functionabil
GM 1363 - scurtcircuit

U

User_676

Guest
Ce crezi ca mai au mult e trait, la iasi a fost 1280 cu probleme la motor( sa bulit tot sitemul de ungere!),956 dupa 2 luni sa intors la Craiova pentru generatorul companion( nu functiona de nici o culoare, indiferent de solutiile alese pentru remediere), zic eu ca GM nu au viatza lunga :D

A

Anonymous

Guest
ai dreptate daca se strica si 920 foamea va fi trasa de sluzere si ldh-uri clasa 83 :D ,pentru ca pe ARAD-BRAD si BRAD-ARAD deja circula in locul lor 83-0400 si 83-0433

cristiCFR

Well-Known Member
Trenulist
19 Iunie 2007
944
0
31
Timisoara
tren.transira.ro
WEBSITE
http://tren.transira.ro/
YAHOO
pitcristian
Au stricat bunatate de Sulzere ca sa faca GM-uri si acum tare ma tem ca vor avea soarta locomotivelor Alco...
Cat despre Foamea fiti siguri ca nu vor baga la ea LDH-uri , nu fac fata pe drumul de la Oradea la Cluj cu atatea vagoane dupa ele.
Daca se strica si ultimul Sulzer disponibil , pot da ca masina de ajutor un 83 dar numai pana la Oradea, dar mai degraba imprumuta un Sulzer de la Marfa

shoppy

Well-Known Member
Trenulist
2 Mai 2007
655
0
Bucuresti, s. 1
YAHOO
shoppy_0
Si asta doar daca portocalele au primit aviz de circulatie fara mecanic ajutor, ca altfel vin 6 oameni :D.

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
0
Satu Mare
Da foarte interesant, eu am fost martor nu o data la defectiunile GM-urilor, cum stau langa calea ferata. Intr-adevar GM 1357 a lovit un tir si cabina a fost distrusa, 910-le nu l-am vazut de foarte mult. Singurul GM care circula pe ruta Arad- Cluj este cel vopsit Express, dar care dupa o iarna dificila e intr-o stare neplacuta. Acum 3 saptamani, intr-o zi din fiecare saptamana garnitura de Iasi-Cluj- Arad-Timisoara a fost remorcata de un Sulzer. Imi pare rau de locomotiva GM Express, nimeni nu-i aplica o curatenie generala. Ar merita. Respect

A

Anonymous

Guest
ai dreptate merita foarte mult respect pentu munca ce o depune zi de zi

A

Anonymous

Guest
Si totusi sunetul motorului pe care il scoate GM-ul nu-l mai scoate nici o alta locomotiva din RO. :p

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
0
Satu Mare
Iata o poza cu Expresul in vremurile bune, cand mai tracta garnitura de Brad. Va mai trebui sa fac o poza acum cu aceeasi locomotiva pe Iasi pt a evidentia diferenta. :lol:

A

Anonymous

Guest
Gm-urile se potrivesc de minune pe Brad,iar Sluzerele ar trebui sa traga Foamea ,pentru ca pe brad 920 arata mult mai bine

shoppy

Well-Known Member
Trenulist
2 Mai 2007
655
0
Bucuresti, s. 1
YAHOO
shoppy_0
Hai ca nu e chiar asa de rau, chiar prinsese un pic de viteza (chiar daca nu poate depasi 100km/h), arata bine in acel film.

A

Anonymous

Guest
bine,nu am stiut ca nu am voie sa iau o informatie de pe un forum si so pun pe altul,da chair e asa mare paguba atunci nu o sa te mai deranjez

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
0
Satu Mare
Ca fapt divers azi acceleratul de Iasi a fost tractat de un Sulzer destul de uzat, care cam apare la fiecare saptamana o data. Poate se pun si curata Expressul. :D