Locomotiva diesel ND2 0251, China Rail

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor

In sfarsit a ajuns si la mine in colectie noul Electroputere 060ND2 (060DA), produs de firma ChangMing (Charming).

Are un nivel de detaliere spectaculos nemaiintalnit pe alte modele ale 060DA/ND2 produse pana acum de alti fabricanti (MTB,Albert,Tillig,Bachmann). Pe partea de circuite electrice avem: bec la saboti frana ptr scantei, bec boghie, bec pupitru, bec cabina, bec sala masini, bec numar lateral, ventilator radiator functional, generator de fum dinamic, si restul sunt farurile. Si mai e ceva interesant de mentionat, intreaga macheta e din METAL, doar capacele de pe acoperis sunt din plastic.

Am facut un scurt preview impartit in 3 parti: cateva poze cu detaliile ce fac un deliciu ochiului, o prezentare a proiectului de sunet cu care vine din fabrica (cel de ESU de pe site ), si la final un montaj video superb facut de chinezi cu niste ND2 emblematice ce apar in niste filme ale lor si pus in paralel macheta.





To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

[img=https://www.youtube.com/watch?v=AM53PCVFkf4]View: https://www.youtube.com/watch?v=AM53PCVFkf4[/img]
 
  • Like
Reacții: AdyAero
Pe mine m-a ajuns total 565USD, livrata in State. Varianta DCC+ fum, full. Acum sa vad cate kg are, Alex zice ca e grea. Faci hernie daca o ridici?
 
  • Like
Reacții: bogtudor
Bineinteles. Intai am luat, apoi am postat. Tipul de la HK e super, a 3-a loco de la el pana acum, super serios. Cele 7 de le ai, sant de la el sau HGD? Mai avea ieri doua analog si aia portocalie la 600$.
 
Pe mine m-a ajuns total 565USD, livrata in State. Varianta DCC+ fum, full. Acum sa vad cate kg are, Alex zice ca e grea. Faci hernie daca o ridici?
A trecut cu bine de vama din SUA? Stiu ca Ebay colecteaza taxele dar sunt curios pentru ca am comandat si eu la fel.
 
Nu am avut niciodata probleme, cat a costat, am platit, apoi a ajuns la adresa, nici un cent in plus.
 
Ultima editare:
  • Like
Reacții: bogtudor
Verdele inchis. 600$ aia portocalie parea stupid. Tu le-ai adunat pe toate de la Pokemonul din HK, sau de la HGD? Asta o sa ramana asa, celelalte doua Bachman le-am facut la Dl. Savin Sr. Imi plac mult mai mult asa. Nu le-am vrut GFR, pacat de carcasa dintr-o bucata. Mi-am facut damblaua mea, ca exista sau nu varianta aia nu conteaza. Eu cu N, ele Horibly Oversize. Am un oval mare cu terasament KATO, sa le rulez ocazional. O sa vreau de la tine proiect bun pt ele. Cand o sa am timp. Si tu.
 
Eu de la HGD am luat. am vrut sa iau cate 1 buc din fiecare schema de culoare. Toate 23 nu m-a tinut portofelul :(
 
  • Haha
Reacții: AdyAero
Booo. Au fost atat de multe culori? Eu am vazut doar doua tonuri de verde, aia portocalie la HK. E-bay. Mai stiam de una cu alb-blue, da Bachman. Eu am scapat cu ea completa, fum si DCC&Sound. Daca nu mi-o place, scot decodorul, il trimit sa-l scrie la HGD cu un proiect ca lumea. Daca nu suna cum vreau eu, bass, zbor spkr si pun Iphone4, am vreo 5 luate demult. Stii cumva ce zeama se pune pt fum? Doar de curiozitate. O avea in cutie, nu o avea, nu stiu pana nu pun mana pe ea.
 
Sa vad de unde iau. Oricum vreau doar sa vad ce face, nu vreau nici casa nici plamanii plini de gaze. Desi ii am tabaciti de gaze de esapament dupa 30+ ani pe mare. Doar curios.