Locomotiva diesel 060 DA CFR, cu nr. 62-0746-8.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
6.038
2.548
Iași
LOCATION
Iași
Locomotiva diesel 060 DA CFR, cu nr. 62-0746-8.


un copy paste:
Model echipat cu decodor digital cu sunet.
Locomotiva beneficiaza de detalii care nu au mai fost reproduse pana acum pe modelele de locomotive diesel CFR, si anume:
- osii cu spite, conform cu locomotiva reala
- litere CFR in relief pe partea laterala a locomotivei
- marcaje cu alb pe geamurile de la cabine
- bari frontale conform cu locomotiva reala.

Specificatii tehnice:
- sasiu din metal, tractiune pe toate axele, motor cu cinci poli cu volanta si transmisie cardanica
- lumini alb/rosu in functie de sensul de mers, realizate cu LED-uri
- interfata digitala MTC21
- cuplare aproiata NEM 362
- inele de aderenta
- lungime 194 mm.
- se livreaza cu manual

Modelul sa produs intr-o singura serie limitata de catre firma Albert Modell, in colaborare cu / si exclusiv pentru trains-addicted.ro














Carcasa clasica de Tillig.

Spite


Putin sunet :
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Mi se pare bine realizata, dar am vazut pareri pe aici pe forum negative la adresa Tillig pentru varianta lor.
Intrucat nu am vazut pe viu varianta Tillig, imi puteti spune daca sunt diferente exterioare sau au pastrat matrita identica?
Singura poza cu aceasta masina gasita de mine este aceasta, in care apartine de CFR Marfa:
Sunt curios in ce a trecut la CFR Marfa si unde este acum, precum si in ce epoca poate fii incadrat modelul.:rolleyes:
 
Da, cu mentiunea ca fetele au fost modificate pt bari. Tillig nu avea fata cu gauri pt bari y si fara faruri rosii.
Nu cunosc in ce an a trecut la Marfa.
 
  • Like
Reacții: AdyAero