Locomotiva De 6/6 "Seetal Krokodil"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,
Eu sunt de parere ca intr-o gara ca Zürich sau Basel totusi arata altfel situatia decat un pozele acelea..... :fluierat:
 
Legat de weathering, cred ca problema se pune cat de priceputi suntem/sunt in a face asa ceva pe propriile modele. Cred ca tuturor ne plac modele care au trecut prin asa ceva, dar ezitam cand e vorba de a face asa ceva cu propriile nostre manute. Motivul e simplu, o operatie de weathering poate pune in valoare un model, dar in acelasi timp il poate si distruge. Si decat sa distrug un model care uneori nu se mai fabrica - cum e cazul cu cateva din vagoanele mele - prefer sa le las curate. (Am vazut odata parca pe vechiul forum un asa zis weathering al unei BR 218, care dupa mine arata jalnic. Decat asa, mai bine tipla. :D ).
Am un pdf pe acasa pentru cei interesati de weathering, pe care nu ma deranjeaza sa il fac public. Cuprinde "how to weather" incepand de la locomotive cu abur, diesel si material rulant. Spuneti-mi doar daca exista persoane interesate de asa ceva. :wink:
 
@Blue-Max
Nu conteaza, nu sunt prof. Eu am apreciat intentia. :wink:

PS pentru admini
Pot sa pun un link direct Rapidshare pe forum ?(evident, nu aici, ci intr-un alt post)
 
Vad ca nu am primit nici un raspuns, ceea ce pentru mine insemna ok.
Link-ul (impreuna cu o scurta nota) este la sectiunea "INDEX -> Imbunatatiri, reparatii de locomotive, constructie de la zero -> Weathering" pagina 3.
 
hgdan a spus:
Pentru functionarea in analog locomotiva este echipata cu un modul care asigura iluminarea constanta indiferent de tensiunea de alimentare.
Pt. posesorii de De 6/6, in cazul montarii unui decodor digital, acest modul de iluminare trebuie scos complet din circuit (eliminat). La revenirea functionarii in analog, modulul se remonteaza.